ТВОРЧИЙ КОЛЕКТИВ КАФЕДРИ МЕДІАКОМУНІКАЦІЙ

 


Завідувач кафедри медіакомунікаційЛідія Стародубцева

Кінорежисер, продюсер, радіо- і тележурналіст, медіаексперт, історик культури і мистецтва, арт-куратор. З 2015 р. співпрацює з Радіо Свобода (Празька редакція), журналіст програми «Понад бар’єрами». Автор і ведуча телепрограм «Чайна церемонія» на каналі Р1 (2005-2006), «Арт-Допит» на каналі «Simon» (2014-2015) та «Діалоги з Лідією Стародубцевою» на «7 каналі» (2011-2016). Автор сценарію і продюсер короткометражних фільмів «Вино вбиває» і «Дні страху», автор сценарію, режисер і продюсер фільму «Час вичерпано» (США-Чехія-Україна, 2014), режисер і редактор монтажу фільмів «Площа Україна», «Шов», «Холмс і Хармс» (які демонструвалися на UA: Перший), короткометражних фільмів «Проза поезії», «Сапог», «Фізика крихкого тіла», «Meridian Czernowitz» та ін. Автор 6 книг і більше 200 публікацій в Україні, Росії, Голландії, Німеччині та США. Головний редактор серії культурологічних видань. Співзасновник і член редакційної колегії видань «El Topos: Як можлива філософія кіно?» (2009), «Який модерн?» (2010), «Media Studies: Міждисциплінарні дослідження медіа» (2016). Організатор низки комунікативних проектів, спрямованих на міждисциплінарну інтеграцію («Полілог», «UnVacuum», «El Topos»). Член Національної спілки журналістів України. Член Національної спілки художників України в секції мистецтвознавства. Працювала за грантами США, за програмою академічного обміну стажувалася в університеті Редбауд (Наймеген, Голландія). Співорганізатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Завідувач кафедри медіакомунікацій, доктор філософських наук, професор. Тема докторської дисертації: «Пам’ять і забуття в історії ідей: мнемонічна герменевтика культури». Основні напрямки наукової діяльності: пам’ять і забуття, міждисциплінарні кроскультурні дослідження медіа, медіатеорія, візуальні комунікації, мультимедіа і гіпертекст, аналіз відео- і медіамистецтва. Курси: Концептуальні стратегії інформаційного суспільства, Мультимедіа і гіпертекст, Мистецтво нових медіа.


Викладачі кафедри медіакомунікацій

Антон Біжко

Режисер, оператор-постановник, відеооператор, відеоінженер нелінійного монтажу. Брав участь у створенні телепрограм «Ранкова порція», «50 паралель», «Історичний календар», «Правила кухні», «Animals», «Ветеринар», «Цікаво про речі», «Хітсторія», «ProKidsTime», «Накипело», циклу програм «Вьезжаем» та зйомках музичних кліпів, рекламних роликів і навчальних фільмів. Працював на телеканалі ОТБ (зараз Національна телекомпанія України «Харківська регіональна дирекція»), у студії «Медіалайн», на телеканалі «Фаворит». Музикант, вокаліст рок-групи «Argentum». Викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: естетика відеозйомки, екранна творчість, телережисура. Курси: Відеозйомка і монтаж, Відеозйомка.

Сергій Бобок

Журналіст, фоторепортер, викладач у сфері медіа. У різні роки працював регіональним кореспондентом в українських та російських інформаційних агентствах. Має досвід роботи у друкованих ЗМІ, на телебаченні, у прес-службах. З 2007 по 2015 рр. регіональний кореспондент інформаційного агентства «Українські Новини» (Київ) по Харківській області. З 2010 р. працює за контрактом кореспондентом та фотокореспондентом інформаційного агентства AFP (Agence France-Presse, Франція). Співпрацює з агентством Аnadolu (Туреччина). Учасник тренінгу з безпеки журналіста в АТО (Інститут масової інформації, Київ, 2016) та тренінгу з інформаційної безпеки (Інтерньюз – Україна, Киів, 2016). Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Сфера журналістських інтересів: політичне й економічне життя. Основні напрямки наукової діяльності: історія журналістики, жанри журналістики, фотожурналістика, репортаж, фоторепортаж. Курси: Жанри журналістики, Репортаж.

Дмитро Булавін

Програміст, веб-дизайнер, IT-фахівець, дослідник інтернет-комунікацій. Кандидат технічних наук, доцент кафедри медіакомунікацій, доцент кафедри теоретичної та прикладної системотехніки, заступник декана з навчально-методичної роботи факультету комп’ютерних наук. Автор понад 40 статей, учасник всеукраїнських і міжнародних наукових конференцій. Тема кандидатської дисертації: «Компараторна структурно-параметрична ідентифікація методами генетичної селекції». Працює над докторською дисертацією за темою: «Моделі і методи оптимізації системи неформальної освіти». Основні напрями наукової діяльності: інтернет-комунікації, веб-програмування та веб-дизайн, система неформальної освіти, теорія прийняття рішень, методи штучного інтелекту. Курси: Інтернет-комунікації та кіберкультура, Інтернет-комунікації та веб-дизайн.

Олег Векленко

Дизайнер-графік, член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України, президент Міжнародної трієнале екологічного плакату і графіки «4-й Блок». Член журі міжнародних конкурсів плакату і графічного дизайну. Автор дизайнерських проектів: розробки графічного стилю «Всеукраїнської трієнале мистецтв», дизайну ювілейного альбому-каталогу «Мистецькі шляхи Харківщини», дизайну альбому харківських живописців «Ідеальний пейзаж», розробки графічного стилю видань Інституту проблем сучасного мистецтва (Київ), дизайну графічного стилю до 75-річчя Харківської організації Національної cпілки художників України тощо. Професор кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну та мистецтв, професор кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Основні напрямки наукової діяльності: графічний дизайн, екологічний плакат, візуальні комунікації, соціальні проекти у дизайні. Курси: Дизайн візуальних комунікацій, Дизайн і соціум.


Дмитро Головачов


Кіно- і телережисер, продюсер, медіаексперт, дослідник екранних мистецтв, засновник факультету кіно- і телемистецтва у Харкові. З 1974 по 1989 рр. працював у Харківській студії телебачення (телеканал ОТБ, нині – філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»), де пройшов шлях від асистента режисера до головного режисера студії. Режисер-постановник більш ніж 10 ігрових художніх відеофільмів, трансльованих на центральному та українському телебаченні («За пітерським часом», «За тиждень до відпустки», «Ігор Саввович», «Багряный бор», «Загибель Адомаса Брунзи», «Майстри часу» та ін.) та понад 40 телевізійних версій вистав театрів Харкова, Києва, Москви, Мінську. Засновник (1993) та директор (1998) Незалежної Телерадіокомпанії «Ніка-Відео». Режисер циклу програм «Весь Харків – Золоті сторінки», «Відкрите суспільство» (грант фонду «Відродження»), «Лики Времен» та ін. Член Національної спілки театральних діячів України. Член журі конкурсу «Часопис» харківського відділення Національної спілки Союзу журналістів України. Лауреат творчої муніципальної премії у номінації «Краща режисерська робота року» за цикл програм «Театральний салон» на телеканалі ОТБ. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: режисура екранних мистецтв, дослідження теле- і кіномистецтва, теоретичні і практичні аспекти інтернет-телебачення. Курси: Екранні мистецтва, Режисура екранних мистецтв.

Макс. Головачов

Телережисер, фільмейкер, фахівець з комп’ютерної анімації, відеозйомки і монтажу. З 1998 по 2003 р. – режисер монтажу у телекомпанії «Ніка-Відео». Номінант конкурсу «Золота Хвиля» у категорії «Краща інформаційно-розважальна програма» за програму «Компілятор». З 2003 по 2006 рр. – працівник медіа-групи «Об`єктив». З 2005 по 2009 рр. – головний відеодизайнер графічного оформлення телеканалу ОТБ (філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»). З 2006 по 2009 рр.– режисер монтажу в агенції «Медіапорт 19». Співавтор декількох документальних проектів. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: екранна драматургія, теле- і кінорежисура, естетика відеозйомки, технологія нелінійного монтажу, візуальні дослідження, теорія та історія анімації. Курси: Відеозйомка і монтаж, Відеопродакшн.

Пилип Дикань

Журналіст, редактор рубрики «Харьковские старости» інформаційного агентства «МедіаПорт», теле- і радіоведучий, політолог, історик, актор. З 2001 р. – ведучий новин та соціально-політичних телепрограм «Наживо», «Пряма мова», «Ціна питання», «Міське середовище», «Час з владою», «Культурний шар» та ін. на телеканалах «Simon», ОТБ та «7 канал». Інтерв’юер більш ніж ста провідних діячів культури та політиків країни, серед яких Леонід Кравчук, Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Анатолій Кінах, Володимир Литвин, Олександр Мороз, Петро Симоненко та ін. Автор публікацій в інтернет- та друкованих виданнях: www.mediaport.ua, www.glavcom.ua, «Объектив-Но», «Дзеркало тижня», «Український тиждень». Автор новинних відеосюжетів для «Об’єктив-новин», новин інформаційного агентства «МедіаПорт» та ін. Член Національної спілки журналістів України. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: аналітика соціальних процесів, історичні виміри повсякденності, інтернет-ЗМІ, телевізійна журналістика. Курси: Жанри журналістики, Інтерв’ю.

Наталія Дрозд

Журналіст, екс-голова правління ТРК «Simon», автор соціально-правової програми «Дійові особи», ведуча соціально-політичної програми прямого ефіру «Дієслово» на ТРК «Simon», журналіст першого складу Медіа-групи «Об’єктив», автор новинних сюжетів для «Об’єктив-новин» і публікацій в газеті «Об’єктив-Но», «Слобода», «Время» та ін. Автор сюжетів програми журналістських розслідувань на ТРК «Україна» «Критична точка». Автор серії документальних фільмів. Координатор Днів американського документального кіно в Україні. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: новинна журналістика, журналістське розслідування, телевізійні новини. Курси: Новини в медіа, Телевізійні новини.

Сергій Дудко

Відеооператор, режисер, театральний режисер-постановник, актор. З 2001 по 2002 рр. – режисер-постановник Харківського театру юного глядача, з 2003 по 2007 рр. – режисер анімації на Харківському Облдержтелерадіо «39 канал». Відеооператор, редактор монтажу, режисер каналів «Міська Варта», «НТС», «Фора» та інших телеканалів міста. Викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: естетика відеозйомки, екранна творчість, телережисура. Курси: Медіамистецтво, Створення авторських телепрограм.

Ольга Квітка

Дизайнер, художник, мистецтвознавець. Член Спілки дизайнерів України, член Національної спілки художників України, член 4thBlock – Ukrainian Association of Graphic Designers, member of Icograda. Учасник багатьох міжнародних виставок у Німеччині, Індії, Чехії та інших країнах. Творчі роботи представлені у виданнях Чехії, Росії, Індії, Німеччини та ін. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв, доцент кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Основні напрямки наукової діяльності: графічний дизайн, візуальна культура, морфологія і функція графічних знаків в дизайні візуальних комунікацій. Курси: Дизайн візуальних комунікацій, Морфологія графічних знаків.

Надія Коритнікова

Соціолог, дослідник інтернет-комунікацій та інформаційного суспільства. З 2014 р. член робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного уряду (Державне агентство з питань електронного уряду України). Дослідницькі проекти: «Ризики і безпека в Інтернеті», «Моніторинг сервісів електронного уряду в Україні». Нагороджена дипломом редакції журналу «Соціологічні дослідження» за статтю «Online big data як джерело аналітичної інформації в онлайн-дослідженнях», визнану однією з найкращих публікацій 2015 р. у номінації «Методичні проблеми соціології». Тема кандидатської дисертації: «Інтернет-представництва як комунікативний ресурс державного управління». Кандидат соціологічних наук, доцент кафедри медіакомунікацій, доцент кафедри методів соціологічних досліджень. Основні напрямки наукової діяльності: соціологія Інтернету, візуальна соціологія, електронний уряд та електронна демократія, методи вивчення СМК, online big data, методи дослідження Інтернету (онлайн-опитування, електронні фокус-групи та ін.). Курси: Медіааналітіка, Методи дослідження медіа.

Геннадій Кофман

Кінорежисер, продюсер, директор кінокомпанії «МаГіКа-фільм», автор понад 20 документальних фільмів, продюсер декілька мальованих анімаційних та більш ніж 35 документальних фільмів («Дом у дороги», «Таємниці Іллі Рєпіна», «Безбатьківщина», «Райдуга над Каракумами», «Чорнобиль. Зона безглуздя», «Вагрич і чорний квадрат», «Дибук. Історія мандрівних душ» та ін.). Автор, один із засновників і програмний директор «Docudays Ua» – Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини та мандрівного фестивалю в регіонах України. Продюсер та організатор Міжнародної майстерні документального кіно. Керівник департаменту перспективних проектів Національної кінематеки України. Член Національної спілки кінематографістів України і Національної спілки журналістів України, Європейської документальної мережі (EDN), Експерт Держкіно України. Член журі багатьох українських і міжнародних телевізійних і кінофестивалів. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: кінознавство, кінорежисура, історія та теорія документального кіно, кінопродюсування. Курси: Медіамистецтво, Документальне кіно.

Оксана Кречківська

Журналіст, режисер монтажу, ведуча авторських проектів на харківському телебаченні. З 2015 р. керівник курсу «Телебачення» у школі кіно та телебачення «Дитятко». З 2014 р. автор, режисер монтажу та ведуча телепрограми «Культурна Столиця» на каналі ОТБ (філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»). Творчі проекти: «Чай удвох» (автор, ведуча), автор та виконавчий продюсер рекламного проекту «Чого бажає жінка?», журналіст розділу «Глянець» в інтернет-порталі «МедіаПорт», редактор та ведуча програм «Про закон», «Захисти себе сам». Викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: медіатехнології, тележурналістика, створення авторських телепрограм, сценічне мовлення, риторика. Курси: Медіатехнології, Медіариторика.

Володимир Мазур

Головний редактор телеканалу «Simon», тележурналіст, історик. Автор і ведучий телепрограм «Насправді» (2006-2016), «На здоров’я»(2006-2009), «Друкований знак»(2006-2007), «Вечір важкого дня»(2012-2016) та ін. Дипломант Національної премії «Телетріумф», Всеукраїнського телефестивалю «Відкрий Україну» (2006, 2008 та 2012 рр.), Українського тижня моди «За створення модного іміджу України». Викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: теорія та історія медіа, медіакритика, дослідження медіаефектів, медіапропаганди і медіавпливу, медіаменеджмент. Курси: Екранні мистецтва, Медіавплив.

Євген Маслов

Заслужений журналіст України, член правління Харківської організації Національної спілки журналістів України та Комісії з журналістської етики, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Харківській області. Головний редактор медіапроекту «Главное». Один з організаторів телекомпанії «Ніка-Відео», автор медіапроектів «Увага! Приватизація», «Весь Харків. Золоті сторінки», «Муніципальне телебачення», «Телеканал Місто», «Радіоміст Пітер-Харків», «Губернія», загальноукраїнського суспільно-політичного щотижневика «Акцент плюс», інтернет-проекту «Харківський художній музей». Учасник міжнародних теле- та радіопроектів, керівник та ведучий циклів телепрограм «Открытое общество» («Open society»), автор телефільму про місто Ліль (Франція), знятого разом з телекомпанією «Франс труа». Працював головним редактором телеканалу «Місто», «Радіо Модерн», програми «Харківські новини», «Є така думка», газет «Вечерний Харьков», «Акцент плюс», «Слобода», «Главное». Був керівником та ведучим інтернет-телебачення «Будь у курсі!». Співавтор навчального посібника «Журналістська етика». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: журналістська етика, нові медіа, конвергентна журналістика. Курси: Нові медіа, Конвергентна журналістика.

Катерина Назаренко (Трегуб)

Тележурналіст, автор і ведуча телевізійного проекту «Молодіжний портал» телеканалу ОТБ (філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»), автор та ведуча телепрограм для дітей та молоді, спецпроектів та телемарафонів. Автор спеціального проекту кафедри медіакомунікацій і телеканалу ОТБ – «Медіаскоп». Дипломант та лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів аудіовізуального мистецтва. Має особливу відзнаку Міжнародного молодіжного фестивалю «Кришталеві джерела» у номінації «Телебачення», відзначена як краща телеведуча. Лауреат престижного міського конкурсу «Молода людина року» (2013). Стипендіат Харківського фонду підтримки молодих дарувань в області точних, природничих і гуманитарних наук. Учасник всеукраїнських і міжнародних наукових конференцій, автор наукових публікацій. Навчається в аспірантурі, працює над дисертацією за темою: «Соціальна відповідальність мас-медіа в умовах трансформації сучасного українського суспільства». Викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: медіакритика, медіаетика, медіаграмотність, теорія масової комунікації, соціальна відповідальність мас-медіа. Курси: Медіааналітика, Медіакритика.

Володимир Носков

Радіожурналіст, радіокореспондент, журналіст Радіо Свобода по Харківській області, ведучий програм Радіо Свобода «Ранкова Свобода», «Свобода сьогодні», «Ваша Свобода», «Ми разом» тощо. Автор стримінгів та online-коментарів з мітингів та масових заходів у Харкові (ТРК «ЕРА», радіо ЕРА-FM). Тренер у школі «Громадського подкастингу». Переможець міжнародних конкурсів документальних радіопрограм, лауреат і переможець радіофестивалів в Ірані, Польщі, Хорватії. Член Національної спілки журналістів України. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: радіожурналістика, аудіоподкастинг, інтернет-радіо, стримінг, мультимедійні технології сучасних радіокомунікацій. Курси: Новини в медіа, Аудіоподкастинг.

Дмитро Петренко

Медіаексперт, дослідник візуальної культури та візуальних комунікацій, медіааналітик. Автор і ведучий телепрограми «Територія погляду» на каналі ОТБ (нині – філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»). Переможець конкурсу «Часопис» у номінації «Краща аналітична телепрограма» (2016). Співорганізатор і модератор кінодослідницького проекту «El Topos» (2007-2008). Співзасновник і член редакційної колегії видань «El Topos: Як можлива філософія кіно?» (2009), «Який модерн?» (2010), «Media Studies: Міждисциплінарні дослідження медіа» (2016). Автор понад 50 публікацій в Україні, Білорусії, Чехії, Німеччині та інших країнах. Співорганізатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Кандидат філософських наук, доцент кафедри медіакомунікацій і кафедри теорії культури та філософії науки. Тема докторської дисертації: «Трансверсальна антропологія медіа». Основні напрямки наукової діяльності: медіаантропологія, медіаархеологія, візуальна соціологія, теорія візуальної культури, теорія перцепції, історія та теорія фотографії, кінознавство, оптичні медіа. Курси: Теорія візуальної культури, Візуальні дослідження.

Роман Пятковка

Фотограф, викладач теорії та історії фотографії в Україні та багатьох країнах світу. На найпрестижнішому Міжнародному фотофорумі Sony World Photography Awards-2013 (Лондон, Велика Британія) нагороджений призом і визнаний кращим концептуальним фотографом року. Лауреат Харківської муніципальної художньої премії в галузі художньої фотографії. Член Спілки фотохудожників України. Учасник більш ніж 80 колективних і персональних вітчизняних і міжнародних фотовиставок і проектів (в Італії, Німеччині, Норвегії, США, Швеції, Японії та ін.). Фотографії представлені у виданнях «Aperture» та «Art Journal» (США), «Eyemazing» (Голландія), «Glasnost» (Норвегія), «Fotografisk Tidskrift» та «F» (Швеція), «Taide» та «Kymengarde» (Фінляндія), «ZOOM» (Італія), «l’Arche» (Франція) та ін. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: теорія та історія фотографії, концептуальна фотографія. Курси: Медіамистецтво, Концептуальна фотографія.

Євген Сафонов

Фахівець з реклами та PR, фотограф, керівник департаменту Social Media Marketing у компанії Promodo. Неодноразовий переможець національних та міжнародних фестивалів реклами (КМФР, ММФР, Golden Hummer). Понад 5 років працював у креативних агентствах Харкова та Києва в якості копірайтера та творчого керівника. Викладач тренінгів і майстер-класів. Займається предметною та рекламною фотозйомкою. Має численні публікації на провідних веб-ресурсах України. Викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: інетернет-маркетинг, SMM, SEO-оптимізація, стратегічні комунікації, менеджмент, інтернет-реклама і PR. Курси: Концептуальні стратегії інформаційного суспільства, Стратегічні комунікації.


Ігор Соломадін


Історик, педагог-дослідник, блогер, публіцист. Ведучий авторських колонок на порталах «Главное», «School Champion», «Права людини в Україні» (Харківська правозахисна група). Учасник інноваційних освітніх проектів «Розвивальне навчання», «Школа діалогу культур», «School Champion», «Visual Teacher Assistant», «EdCamp Ukraine – 2015». Стажувався в Дартмутському коледжі (США) за темою «Humanities Thinking and It’s Potential as an Educational Medium»; за програмою «Журналістика під час війни і кризи» брав участь у роботі воркшопу, організованого газетою Tageszeitung (Німеччина), працював в якості викладача на воркшопі «Комунікація та відповідальність», організованому Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Співавтор та учасник українсько-німецького проекту «Культура діалогу – вирішення конфліктів – примирення» за підтримки МЗС ФРН (2015), організатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Співредактор трьох випусків міжнародного журналу «Journal of Russian & East European Psychology» (2009, 2011, Нью-Йорк, США) за темою: «The School of the Dialogue of Cultures». Автор наукових публікацій в Україні, Росії, США, Данії, Великобританії з проблем філософії діалогу, діалогічної освіти, інноваційної освіти. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: діалогічне мислення, нові медіа та цифрова культура в освітньому процесі, сучасний медіадискурс, трансактивні та діалогічні медіакомунікації. Курси: Нові медіа, Теорія та історія нових медіа.

Ірина Ткаля

Мовознавець, філолог, фахівець з професійної англійської мови. Член Міжнародної Асоціації викладачів англійської мови TESOL-Ukraine, член міжнародної організації тестологів «Всеукраїнська асоціація з мовного тестування та оцінювання» (ВУАМТО). Автор близько 90 науково-методичних публікацій. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри медіакомунікацій, доцент кафедри англійської мови. Тема кандидатської дисертації: «Комунікативно-функціональні особливості неповних речень, які передають зміст суб’єктивної оцінки мовця в ситуації безпосереднього спілкування (на матеріалі англійської мови)». Основні напрямки наукової діяльності: іноземна мова професійного спілкування, мова і суспільство, культурологічні аспекти комунікації. Курс: Професійна іноземна мова.


Олена Толстокора (Григор’єва)


Телережисер, телесценаріст, режисер монтажу, тележурналіст ПАТ «Тоніс-центр». Продюсер, автор та ведуча програми «КультУРА з Оленою Григор’євою» (2002-2016), присвяченої митцям Харкова та зіркам світової сцени, кіно і музики (серед них письменник Євген Гришковець, акторка Ірина Скобцева, музикант Борис Гребенщиков, актор та музикант Петро Мамонов, режисер Андрій Жолдак, письменник-фантаст Роберт Шеклі, гурти «DEEP PURPLE», «SMOKIE», «HURTS», «АУКЦЫОН», «МАШИНА ВРЕМЕНИ», саксофоніст Олексій Козлов, журналіст Віктор Шендерович та ін.). Продюсер та головний редактор наукової телепрограми «Діалоги» на «7 каналі» (2011-2016). Автор та ведуча ранкового інформаційно-музичного шоу «Утречко» (2004-2014) на радіо «Нова хвиля». До 2002 р. – акторка Харківсього державного академічного драматичного театру імені Т. Г. Шевченка (головні ролі в спектаклях «Дім Бернарди Альби», «Оркестр», «Мікадо», «Мина Мазайло», «Наталка-Полтавка» та ін.). Автор сценарію і режисер телефільмів «Поэтому поэт», «Віталій Куліков: чотири дотики» (який вийшов у ефір на «7 каналі» та на «Громадському ТБ» у рубриці «Ексклюзив») та ін. Член Національної спілки журналістів України. Член журі Національної телевізійної премії «Телетріумф». Переможець Міжнародного фестивалю телерадіопрограм «Україна єдина» в номінації «Скарбниця духовності». Отримала Подяку Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та інші дипломи та нагороди. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: візуальна культура, телережисура, створення авторських телепрограм. Курси: Медіамистецтво, Створення авторських телепрограм.

Тетяна Тумасян

Арт-куратор, арт-менеджер, галерист, директор Харківської муніципальної галереї та Галереї сучасного мистецтва «VOVATANYA», автор ідеї та керівник першого в Україні молодіжного арт-форуму – Фестивалю молодіжних проектів «Non Stop Media». Куратор багатьох арт-експозицій, у т.ч. виставки мистецтва авангарду «Від Конструктивізму до Contemporary» у Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», виставки провідних майстрів українського сучасного мистецтва в рамках паралельної програми «Арсенале 2012» тощо. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Основні напрямки наукової діяльності: теорія візуальної культури, дослідження Contemporary Art, теорія та практика медіамистецтва. Курси: Теорія візуальної культури, Сучасне візуальне мистецтво.

Ольга Філіппова

Соціолог, аналітик соціокультурних процесів, дослідник кіберкультури. Автор наукових проектів «В пошуках соціальної солідарності» за грантом Дж. та К. Маккартурів, український партнер за проектом програм кординації наукової роботи українських університетів (США) та за проектом Шведського інституту соціальних наук. Пройшла наукові стажування за стипендією IREX (Інститут Кеннана, Вашингтон, США), за стипендією Дідро (Інститут дослідження людини, Франція), в Інституті поглиблених досліджень Університету Індіана за програмою Фулбрайта (США). Керівник дослідницької групи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в міжнародному проекті «Кордони Європейського Союзу – встановлення кордонів, політичний ландшафт і соціальна арена». Кандидат соціологічних наук, доцент кафедр медіакомунікацій та соціології. Тема кандидатської дисертації: «Етнічна самосвідомість в українсько-російському прикордонні». Основні напрямки наукової діяльності: соціологія глобалізації, політики ідентичностей, соціальне конструювання минулого, соціокультурна аналітика та соціокультурна експертиза, соціальна антропологія, соціальні процеси, кіберкультура. Курси: Інтернет-комунікації та кіберкультура, Кіберкультура.


Співробітники кафедри медіакомунікацій

Олександра Овчиннік

Театральний світлохудожник, живописець, художник та автор дизайну постерів спектаклів Театру музичного динамічного світложивопису. Учасник проекту «Медіаархеологія – 2016». Учасник першої «Зеленої школи» екологічних проектів (Київ, 2016). Співорганізатор та учасник фестивалю динамічного світложивопису «Жовтий звук» (2003-2016). Учасник відеоперфомансу в межах «Ночі музеїв» (2015). Дизайнер виробника ТМ «Нова Слобода». Старший лаборант-методист кафедри медіакомунікацій.

 
 

Аспіранти кафедри медіакомунікацій

Вікторія Бавикіна

Арт-куратор і менеджер культурних проектів, публіцист. Веде колонки у виданнях «KORYDOR», «Українська Правда», «Нігіліст», «AroundArt» та ін. Куратор проекту «Тиждень жіночої солідарності» (2015) та Міжнародного медіапроекту «Sex Dialogues» (2016). Працювала координатором проектів у Харківській муніципальній галереї (2012-2015). Аспірант кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету. Тема дисертаційного дослідження: «Політичний акціонізм у сучасному мистецтві як соціокультурний феномен». Основні напрямки наукової діяльності: політичне мистецтво, дослідження візуальної культури, гендерні студії, соціальні трансформації.

Олександр Коновалов

Економіст, менеджер, громадський активіст. Продюсер, автор і ведучий телепрограми «Новий ракурс» (2008). Аспірант кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету. Тема дисертаційного дослідження: «Артхаусний кінематограф як соціокультурний феномен». Основні напрямки наукової діяльності: соціологія, кінознавство, артхаусний кінематограф, візуальні дослідження.

Євген Плюснін

Фотограф, ландшафтний дизайнер, PR-менеджер. Автор персональної фотовиставки «Сюрреалізм Карла Росмана» (2014). Лауреат міського конкурсу «Молода людина року» (2009). Аспірант кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету. Тема дисертаційного дослідження: «Аудіовізуальні дискурси насилля в категоріальному полі соціологічних теорій». Основні напрямки наукової діяльності: соціологія насилля, соціологія масових комунікацій, соціологія міста, теорія візуальної культури, дослідження фотографії, кінематографу та медіамистецтва.

В’ячеслав Сєріков

Журналіст, сценарист, маркетолог. Учасник Вільної школи журналістики в Києві (2015). Аспірант кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету. Тема дисертаційного дослідження: «Віртуалізація соціального простору (на прикладі функціонування українських онлайн-спільнот)». Основні напрямки наукової діяльності: соціологія Інтернету, дослідження інтернет-комунікацій, соціальних мереж і засобів масової комунікації.