ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ
Лідія Володимирівна СТАРОДУБЦЕВА
Кінорежисер, продюсер, радіо- і тележурналіст, медіаексперт, історик культури і мистецтва, арт-куратор. Завідувач кафедри медіакомунікацій, доктор філософських наук, професор. З 2015 р. співпрацює з Радіо Свобода (Празька редакція), журналіст програми «Понад бар’єрами». Автор і ведуча телепрограм «Чайна церемонія» на каналі Р1 (2005-2006), «Арт-Допит» на каналі «Simon» (2014-2015) та «Діалоги з Лідією Стародубцевою» на «7 каналі» (2011-2017). Автор сценарію і продюсер короткометражних фільмів «Вино вбиває» і «Дні страху», автор сценарію, режисер і продюсер фільму «Час вичерпано» (США-Чехія-Україна, 2014), режисер і редактор монтажу фільмів «Площа Україна», «Шов», «Холмс і Хармс», «Ампутація» (які демонструвалися на UA: Перший), короткометражних фільмів «Проза поезії», «Сапог», «Фізика крихкого тіла», «Meridian Czernowitz» та ін. Автор 6 книг і більше 200 публікацій в Україні, Росії, Голландії, Німеччині та США. Головний редактор серії культурологічних видань. Співзасновник і член редакційної колегії видань «El Topos: Як можлива філософія кіно?» (2009), «Який модерн?» (2010), «Media Studies: Міждисциплінарні дослідження медіа» (2016). Організатор низки комунікативних проектів, спрямованих на міждисциплінарну інтеграцію («Полілог», «UnVacuum», «El Topos»). Член Національної спілки журналістів України. Член Національної спілки художників України в секції мистецтвознавства. Працювала за грантами США, за програмою академічного обміну стажувалася в університеті Редбауд (Наймеген, Голландія). Співорганізатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Тема докторської дисертації: «Пам’ять і забуття в історії ідей: мнемонічна герменевтика культури». Основні напрямки наукової діяльності: пам’ять і забуття, міждисциплінарні кроскультурні дослідження медіа, медіатеорія, візуальні комунікації, мультимедіа і гіпертекст, аналіз відео- і медіамистецтва.
Курси: Мультимедіа і гіпертекст, Медіаарт, Медіаінтенсив
ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ
Антон Павлович БІЖКО
Режисер, оператор-постановник, відеооператор, відеоінженер нелінійного монтажу. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Відеооператор медіапроекту громадянської журналістики та громадських ініціатив «Накипело». Брав участь у створенні телепрограм «Ранкова порція», «50 паралель», «Історичний календар», «Правила кухні», «Animals», «Ветеринар», «Цікаво про речі», «Хітсторія», «ProKidsTime», «Накипело», циклу програм «Вьезжаем» та зйомках музичних кліпів, рекламних роликів і навчальних фільмів. Працював на телеканалі ОТБ (зараз Національна телекомпанія України «Харківська регіональна дирекція»), у студії «Медіалайн», на телеканалі «Фаворит». Музикант, вокаліст рок-групи «Argentum». Основні напрямки наукової діяльності: естетика відеозйомки, екранна творчість, телережисура.
Курс: Відеозйомка
Дмитро Олексійович БУЛАВІН
Програміст, веб-дизайнер, IT-фахівець, дослідник інтернет-комунікацій. Кандидат технічних наук, доцент кафедри медіакомунікацій, доцент кафедри теоретичної та прикладної системотехніки, заступник декана з навчально-методичної роботи факультету комп’ютерних наук. Автор понад 40 статей, учасник всеукраїнських і міжнародних наукових конференцій. Тема кандидатської дисертації: «Компараторна структурно-параметрична ідентифікація методами генетичної селекції». Працює над докторською дисертацією за темою: «Моделі і методи оптимізації системи неформальної освіти». Основні напрями наукової діяльності: інтернет-комунікації, веб-програмування та веб-дизайн, система неформальної освіти, теорія прийняття рішень, методи штучного інтелекту.
Курс: Інтернет-комунікації та веб-дизайн
Олег Анатолійович ВЕКЛЕНКО
Дизайнер-графік, президент Міжнародної трієнале екологічного плакату і графіки «4-й Блок». Професор кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну та мистецтв, професор кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України, Член журі міжнародних конкурсів плакату і графічного дизайну. Автор дизайнерських проектів: розробки графічного стилю «Всеукраїнської трієнале мистецтв», дизайну ювілейного альбому-каталогу «Мистецькі шляхи Харківщини», дизайну альбому харківських живописців «Ідеальний пейзаж», розробки графічного стилю видань Інституту проблем сучасного мистецтва (Київ), дизайну графічного стилю до 75-річчя Харківської організації Національної cпілки художників України тощо. Основні напрямки наукової діяльності: графічний дизайн, екологічний плакат, візуальні комунікації, соціальні проекти у дизайні.
Курс: Дизайн і соціум
Дмитро Якович ГОЛОВАЧОВ
Кіно- і телережисер, продюсер, медіаексперт, дослідник екранних мистецтв, засновник факультету кіно- і телемистецтва у Харкові. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. З 1974 по 1989 рр. працював у Харківській студії телебачення (телеканал ОТБ, нині – філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»), де пройшов шлях від асистента режисера до головного режисера студії. Режисер-постановник більш ніж 10 ігрових художніх відеофільмів, трансльованих на центральному та українському телебаченні («За пітерським часом», «За тиждень до відпустки», «Ігор Саввович», «Багряный бор», «Загибель Адомаса Брунзи», «Майстри часу» та ін.) та понад 40 телевізійних версій вистав театрів Харкова, Києва, Москви, Мінську. Засновник (1993) та директор (1998) Незалежної Телерадіокомпанії «Ніка-Відео». Режисер циклу програм «Весь Харків – Золоті сторінки», «Відкрите суспільство» (грант фонду «Відродження»), «Лики Времен» та ін. Член Національної спілки театральних діячів України. Член журі конкурсу «Часопис» харківського відділення Національної спілки Союзу журналістів України. Лауреат творчої муніципальної премії у номінації «Краща режисерська робота року» за цикл програм «Театральний салон» на телеканалі ОТБ. Основні напрямки наукової діяльності: режисура екранних мистецтв, дослідження теле- і кіномистецтва, теоретичні і практичні аспекти інтернет-телебачення.
Курс: Режисура екранних мистецтв
Максим Дмитрович ГОЛОВАЧОВ
Телережисер, фільмейкер, фахівець з комп’ютерної анімації, моушн дизайну, відеозйомки і монтажу. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. З 1998 по 2003 р. – режисер монтажу у телекомпанії «Ніка-Відео». Номінант конкурсу «Золота Хвиля» у категорії «Краща інформаційно-розважальна програма» за програму «Компілятор». З 2003 по 2006 рр. – працівник медіа-групи «Об`єктив». З 2005 по 2009 рр. – головний відеодизайнер графічного оформлення телеканалу ОТБ (філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»). З 2006 по 2009 рр.– режисер монтажу в агенції «Медіапорт 19». Співавтор декількох документальних проектів. Основні напрямки наукової діяльності: екранна драматургія, теле- і кінорежисура, естетика відеозйомки, технологія нелінійного монтажу, візуальні дослідження, теорія та історія анімації.
Курс: Постпродакшн і моушн дизайн
Пилип Сергійович ДИКАНЬ
Журналіст, редактор рубрики «Харьковские старости» інформаційного агентства «МедіаПорт», теле- і радіоведучий, політолог, історик, актор. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Член Національної спілки журналістів України. З 2001 р. – ведучий новин та соціально-політичних телепрограм «Наживо», «Пряма мова», «Ціна питання», «Міське середовище», «Час з владою», «Культурний шар» та ін. на телеканалах «Simon», ОТБ та «7 канал». Інтерв’юер більш ніж ста провідних діячів культури та політиків країни, серед яких Леонід Кравчук, Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Анатолій Кінах, Володимир Литвин, Олександр Мороз, Петро Симоненко та ін. Автор публікацій в інтернет- та друкованих виданнях: www.mediaport.ua, www.glavcom.ua, «Объектив-Но», «Дзеркало тижня», «Український тиждень». Автор новинних відеосюжетів для «Об’єктив-новин», новин інформаційного агентства «МедіаПорт» та ін. Основні напрямки наукової діяльності: аналітика соціальних процесів, історичні виміри повсякденності, інтернет-ЗМІ, телевізійна журналістика.
Курс: Телеінтерв’ю
Наталія Андріївна ДРОЗД
Журналіст, екс-голова правління ТРК «Simon», автор соціально-правової програми «Дійові особи», ведуча соціально-політичної програми прямого ефіру «Дієслово» на ТРК «Simon». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Журналіст першого складу Медіагрупи «Об’єктив», автор новинних сюжетів для «Об’єктив-новин» і публікацій в газеті «Об’єктив-Но», «Слобода», «Время» та ін. Автор сюжетів програми журналістських розслідувань на ТРК «Україна» «Критична точка». Автор серії документальних фільмів. Координатор Днів американського документального кіно в Україні. Основні напрямки наукової діяльності: новинна журналістика, журналістське розслідування, телевізійні новини.
Курс: Новини в медіа
Олена В’ячеславівна ЖИЛІНКОВА
Юрист, експерт в галузі медіаправа. Кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету та кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Має досвід роботи в апеляційному суді Харківської області на посадах помічника судді та старшого консультанта, на посаді юриста у видавництві, а також у департаменті інтелектуальної власності Адвокатської контори «Коннов і Созановський» (Київ). Міжнародний професійний досвід охоплює наукові стажування в юридичних школах Університетів США: University of Illinois, Urbana-Champaign, IL (2011-2012) та College of William and Mary, Williamsburg, VA (2015-2016) – за програмою академічних обмінів імені Фулбрайта (Fulbright Faculty Development Program та Fulbright Scholar Program); участь у щорічному Міжнародному Колоквіумі для Викладачів Права Інтелектуальної Власності, що проводиться Всесвітньою Організацією Інтелектуальної Власності та Всесвітньою Організацією Торгівлі (Женева, Швейцарія, 2015); проведення лекцій та тренінгів Міжнародної літньої школи з права інтелектуальної власності, співорганізованої Всесвітньою Організацією Інтелектуальної Власності та Державною службою інтелектуальної власності України (2010-2013); читання лекцій в рамках онлайн-курсу «Social media and global Change» Університету Іллінойса (2012, 2014); тренування команд для участі в міжнародних студентських змаганнях з медіа права в Оксфорді, Англія (2011, 2012). Основні напрямки наукової діяльності: медіаправо, актуальні питання права інтелектуальної власності, договірного права та цивільно-правових аспектів інформаційного права.
Курс: Медіаправо
Олена Дмитрівна ЗІНЕНКО
Режисер, сценарист, куратор культурно-просвітницьких проектів. Старший викладач, аспірант кафедри медіакомунікацій. З 2007 по 2017 рр. працює в івент-індустрії (креативний директор івент-агенції «Дwа Тоwаррища»), куратор соціального проекту «Детская площАРТка». На протязі 7 років (2005–2012) була головним режисером та сценаристом ключового івенту рекламної галузі – Церемонії нагородження КМФР (Київського міжнародного фестивалю реклами). Має 7-річний досвід роботи на телебаченні («7 канал»), радіо («Нова хвиля») та в пресі («Пятница», «Об’єктивНО» та ін.). Стипендіат програми «VIP – for graduates» в Університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина). Тема дисертаційного дослідження: «Публічна подія як предмет журналістської рефлексії». Основні напрямки наукової діяльності: івент-менеджмент, журналістика, сценарна майстерність, режисура, зв’язки з громадськістю, реклама, аналіз медіадискурсу.
Курс: Реклама та PR в медіа
Ольга Леонідівна КВІТКА
Дизайнер, художник, мистецтвознавець. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв, доцент кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Член Спілки дизайнерів України, член Національної спілки художників України, член 4thBlock – Ukrainian Association of Graphic Designers, member of Icograda. Учасник багатьох міжнародних виставок у Німеччині, Індії, Чехії та інших країнах. Творчі роботи представлені у виданнях Чехії, Росії, Індії, Німеччини та ін. Основні напрямки наукової діяльності: графічний дизайн, візуальна культура, морфологія і функція графічних знаків в дизайні візуальних комунікацій.
Курс: Дизайн візуальних комунікацій
Надія Володимирівна КОРИТНІКОВА
Соціолог, дослідник інтернет-комунікацій та інформаційного суспільства. Кандидат соціологічних наук, доцент кафедри методів соціологічних досліджень, доцент кафедри медіакомунікацій. З 2014 р. член робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного уряду (Державне агентство з питань електронного уряду України). Дослідницькі проекти: «Ризики і безпека в Інтернеті», «Моніторинг сервісів електронного уряду в Україні». Нагороджена дипломом редакції журналу «Соціологічні дослідження» за статтю «Online big data як джерело аналітичної інформації в онлайн-дослідженнях», визнану однією з найкращих публікацій 2015 р. у номінації «Методичні проблеми соціології». Тема кандидатської дисертації: «Інтернет-представництва як комунікативний ресурс державного управління». Основні напрямки наукової діяльності: соціологія Інтернету, візуальна соціологія, електронний уряд та електронна демократія, методи вивчення СМК, online big data, методи дослідження Інтернету (онлайн-опитування, електронні фокус-групи та ін.).
Курс: Методи дослідження медіа
Геннадій Леонідович КОФМАН
Кінорежисер, продюсер, директор кінокомпанії «МаГіКа-фільм». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Автор понад 20 документальних фільмів, продюсер декілька мальованих анімаційних та більш ніж 35 документальних фільмів («Дом у дороги», «Таємниці Іллі Рєпіна», «Безбатьківщина», «Райдуга над Каракумами», «Чорнобиль. Зона безглуздя», «Вагрич і чорний квадрат», «Дибук. Історія мандрівних душ» та ін.). Автор, один із засновників і програмний директор «Docudays Ua» – Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини та мандрівного фестивалю в регіонах України. Продюсер та організатор Міжнародної майстерні документального кіно. Керівник департаменту перспективних проектів Національної кінематеки України. Член Національної спілки кінематографістів України і Національної спілки журналістів України, Європейської документальної мережі (EDN), Експерт Держкіно України. Член журі багатьох українських і міжнародних телевізійних і кінофестивалів. Основні напрямки наукової діяльності: кінознавство, кінорежисура, історія та теорія документального кіно, кінопродюсування.
Курс: Документальне кіно
Ганна Вікторівна КУРІННА
Сценарист, мистецтвознавець, дослідник драматургії екранних мистецтв, арт-куратор. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри медіакомунікацій. Учасник всеукраїнських і міжнародних конференцій. Автор 50 друкованих праць, присвячених драматургії видовищних мистецтв, двох навчальних посібників зі сценарної майстерності екрану «Сценарна майстерність на телебаченні. Теледраматургія» та «Искусство телесценария»; збірок сценарних матеріалів та сценаріїв телевізійних програм, масових театралізованих видовищ, вистав. Спікер майстер-класів зі «Сценарної майстерності» в рамках різноманітних регіональних та міжнародних конкурсів, теле- і кінофестивалів. Серед них – II Міський фестиваль дитячих екранних робіт, МТС-кінофест, Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» тощо. Член журі Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко» (2011-2012). У 2012-2017 рр. – автор ідеї та голова оргкомітету Міжнародного аrt-проекту «Фестиваль екранного мистецтва та фотографії «Golden Frame». У 2016 р. проект став дипломантом фестивалю «Харків – місто молодіжних ініціатив». З 2014 р.– голова журі Всеукраїнського театрального фестивалю та шоу-програм імені М. А. Ентіна «Лимонад». Основні напрями наукової діяльності: драматургія телебачення, кінодраматургія, сучасні видовищні мистецтва.
Курси: Експериментальні медіастудії, Теледраматургія
Володимир Олексійович МАЗУР
Головний редактор телеканалу «Simon», телеведучий, історик. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Автор і ведучий телепрограм «Насправді» (2006-2016), «На здоров’я» (2006-2009), «Друкований знак» (2006-2007), «Вечір важкого дня» (2012-2016) та ін. Дипломант Національної премії «Телетріумф», Всеукраїнського телефестивалю «Відкрий Україну» (2006, 2008 та 2012 рр.), Українського тижня моди «За створення модного іміджу України». Викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Основні напрямки наукової діяльності: теорія та історія медіа, медіакритика, дослідження медіаефектів, медіапропаганди і медіавпливу, медіаменеджмент.
Курс: Медіавплив
Євген Федорович МАСЛОВ
Заслужений журналіст України, член правління Харківської організації Національної спілки журналістів України та Комісії з журналістської етики, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Харківській області. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Головний редактор медіапроекту «Главное». Один з організаторів телекомпанії «Ніка-Відео», автор медіапроектів «Увага! Приватизація», «Весь Харків. Золоті сторінки», «Муніципальне телебачення», «Телеканал Місто», «Радіоміст Пітер-Харків», «Губернія», загальноукраїнського суспільно-політичного щотижневика «Акцент плюс», інтернет-проекту «Харківський художній музей». Учасник міжнародних теле- та радіопроектів, керівник та ведучий циклів телепрограм «Открытое общество» («Open society»), автор телефільму про місто Ліль (Франція), знятого разом з телекомпанією «Франс труа». Працював головним редактором телеканалу «Місто», «Радіо Модерн», програми «Харківські новини», «Є така думка», газет «Вечерний Харьков», «Акцент плюс», «Слобода», «Главное». Був керівником та ведучим інтернет-телебачення «Будь у курсі!». Співавтор навчального посібника «Журналістська етика». Основні напрямки наукової діяльності: журналістська етика, нові медіа, конвергентна журналістика.
Курс: Конвергентні медіа
Катерина Сергіївна НАЗАРЕНКО
Тележурналіст, автор і ведуча телевізійного проекту «Молодіжний портал» телеканалу ОТБ (філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»), автор та ведуча телепрограм для дітей та молоді, спецпроектів та телемарафонів. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Автор спеціального проекту кафедри медіакомунікацій і телеканалу ОТБ – «Медіаскоп». Дипломант та лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів аудіовізуального мистецтва. Має особливу відзнаку Міжнародного молодіжного фестивалю «Кришталеві джерела» у номінації «Телебачення», відзначена як краща телеведуча. Лауреат престижного міського конкурсу «Молода людина року» (2013). Стипендіат Харківського фонду підтримки молодих дарувань в області точних, природничих і гуманитарних наук. Учасник всеукраїнських і міжнародних наукових конференцій, автор наукових публікацій. Навчається в аспірантурі, працює над дисертацією за темою: «Соціальна відповідальність мас-медіа в умовах трансформації сучасного українського суспільства». Основні напрямки наукової діяльності: медіакритика, медіаетика, медіаграмотність, теорія масової комунікації, соціальна відповідальність мас-медіа.
Курс: Медіакритика
Володимир Анатолійович НОСКОВ
Радіожурналіст, радіокореспондент, журналіст Радіо Свобода по Харківській області. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Член Національної спілки журналістів України. Ведучий програм Радіо Свобода «Ранкова Свобода», «Свобода сьогодні», «Ваша Свобода», «Ми разом» тощо. Автор стримінгів та online-коментарів з мітингів та масових заходів у Харкові (ТРК «ЕРА», радіо ЕРА-FM). Автор і ведучий радіопрограми «Радиво». Тренер у школі «Громадського подкастингу». Переможець міжнародних конкурсів документальних радіопрограм, лауреат і переможець радіофестивалів в Ірані, Польщі, Хорватії. Основні напрямки наукової діяльності: радіожурналістика, аудіоподкастинг, інтернет-радіо, стримінг, мультимедійні технології сучасних радіокомунікацій.
Курс: Аудіоподкастинг
Кристина Юріївна ПАШКІНА
Журналіст, PR-спеціалист, фоторепортер, економіст-міжнародник. Головний редактор онлайн-ЗМІ «Реприза». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Випускниця Вільної школи журналістики в Києві (2015), Культурної школи журналістики у Харкові (2016). Переможець та учасниця виставки за результатами конкурсу «5-я стена» у номінації «Фотографія балетної вистави» (Харків, 2016). Основні напрямки наукової діяльності: комунікативна складова візуальних образів репортажної фотографії, технології фотозйомки, діалог між глядачем та фотографією, візуальна складова нових медіа, соціальних мереж і засобів масової комунікації.
Курс: Технології фотозйомки
Ірина Борисівна ПЕРВИШЕВА
Телевізійний режисер, режисер монтажу. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. З 2007 р. працює в Харківській державній телерадіокомпанії, на каналі ОТБ (нині – філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»). Була режисером науково-популярної програми «Дзеркало науки», авторської програми «Наше село», аналітичної програми «Європоступ». Є режисером авторської програми «Життя ще простіше», публіцистичної програми «Не підлягає забуттю», документального проекту «З Україною в серці…», аналітичної програми «Територія погляду». Член Національної спілки журналістів України. Лауреат журналістського конкурсу «Часопис». Має Державну Подяку голови Харківської обласної держадміністрації. Лауреат премії IV Міжнародного конкурсу «Калинові мости», Польща (2013): переможець у номінації «Кращій соціальний проект» – програма «Життя ще простіше» (ХОДТРК). Лауреат премії V Міжнародного конкурсу «Калинові мости», Польща (2015): спеціальний приз конкурсу за програму «Європоступ» (ХОДТРК). Є автором численних публікацій з аудіовізуального мистецтва у фахових українських та міжнародних виданнях. Основні напрямки наукової діяльності: екранна творчість, відеомонтаж, телережисура, виробництво телеконтенту, циклова телепрограма.
Курс: Виробництво телеконтенту
Дмитро Володимирович ПЕТРЕНКО
Медіаексперт, телеведучий, дослідник візуальної культури та візуальних комунікацій, медіааналітик. Доктор філософських наук, завідувач кафедри теорії культури та філософії науки, доцент кафедри медіакомунікацій. Автор і ведучий телепрограми «Територія погляду» на каналі ОТБ (нині – філія Національної телекомпанії України «Харківська регіональна дирекція»). Переможець конкурсу «Часопис» у номінації «Краща аналітична телепрограма» (2016). Співорганізатор і модератор кінодослідницького проекту «El Topos» (2007-2008). Співзасновник і член редакційної колегії видань «El Topos: Як можлива філософія кіно?» (2009), «Який модерн?» (2010), «Media Studies: Міждисциплінарні дослідження медіа» (2016). Автор понад 50 публікацій в Україні, Білорусії, Чехії, Німеччині та інших країнах. Співорганізатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Тема докторської дисертації: «Трансверсальна антропологія медіа». Основні напрямки наукової діяльності: медіаантропологія, медіаархеологія, візуальна соціологія, теорія візуальної культури, теорія перцепції, історія та теорія фотографії, кінознавство, оптичні медіа.
Курси: Кінодослідження, Філософія фотографії
Анатолій Васильович ПОДОРОЖКО
Актор, радіоведучий, диктор, фахівець з мовної майстерності, роботи актора на радіо і телебаченні. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Понад 30 років працював у Театрі юного глядача. Співробітник Харківського обласного радіо, ведучий науково-просвітницької програми «З минувшини рідного краю», культурно-мистецької програми «Із улюбленого» та ін. Інформатор Харківського метрополітену (Олексіївська, Холодногорсько-заводська та Салтівська лінії). Основні напрямки наукової діяльності: медіариторика, мовна майстерність, робота актора на радіо і телебаченні, мова і медіа.
Курс: Мова і медіа
Роман Йосипович ПЯТКОВКА
Фотограф, викладач теорії та історії фотографії в Україні та багатьох країнах світу. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. На найпрестижнішому Міжнародному фотофорумі Sony World Photography Awards-2013 (Лондон, Велика Британія) нагороджений призом і визнаний кращим концептуальним фотографом року. Лауреат Харківської муніципальної художньої премії в галузі художньої фотографії. Член Спілки фотохудожників України. Учасник більш ніж 80 колективних і персональних вітчизняних і міжнародних фотовиставок і проектів (в Італії, Німеччині, Норвегії, США, Швеції, Японії та ін.). Фотографії представлені у виданнях «Aperture» та «Art Journal» (США), «Eyemazing» (Голландія), «Glasnost» (Норвегія), «Fotografisk Tidskrift» та «F» (Швеція), «Taide» та «Kymengarde» (Фінляндія), «ZOOM» (Італія), «l’Arche» (Франція) та ін. Основні напрямки наукової діяльності: теорія та історія фотографії, концептуальна фотографія.
Курс: Концептуальна фотографія
Галина Вікторівна СКЛЯРЕВСЬКА
Журналіст, редактор, медіаексперт, культуролог. До 2016 р. працювала в глянцевих, чоловічих і жіночих виданнях України – «Vogue», «EGO», «Наталі», «Афіша-Київ» та ін. З 2010 р. була телекритиком у інтернет-виданні «Телекритика». На цій посаді відстежувала тенденції телевізійного ринку України, писала про створення нових форматів, телевиробництво, порушення стандартів та пропаганду, а також цензуру на загальноукраїнських каналах, аналізувала фейки та «вброси» в інформаційний простір Україні. З 2016 р. – заступник шеф-редактора сайту «Детектор Медіа», галузевого інтернет-видання, яке відстежує тиск влади на журналістів, порушення їхніх прав, створює моніторинги щодо джинси, маніпуляцій, мови ворожнечі, а також в цілому аналізує контент українських ЗМІ. Основні напрямки наукової діяльності: медіаетика, медіакритика, медіааналітика, телекритика, аналіз телеконтенту.
Курс: Медіаетика
Ігор Меркурійович СОЛОМАДІН
Історик, педагог-дослідник, блогер, публіцист. Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Ведучий авторських колонок на порталах «Главное», «School Champion», «Права людини в Україні» (Харківська правозахисна група). Учасник інноваційних освітніх проектів «Розвивальне навчання», «Школа діалогу культур», «School Champion», «Visual Teacher Assistant», «EdCamp Ukraine – 2015». Стажувався в Дартмутському коледжі (США) за темою «Humanities Thinking and It’s Potential as an Educational Medium»; за програмою «Журналістика під час війни і кризи» брав участь у роботі воркшопу, організованого газетою Tageszeitung (Німеччина), працював в якості викладача на воркшопі «Комунікація та відповідальність», організованому Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Співавтор та учасник українсько-німецького проекту «Культура діалогу – вирішення конфліктів – примирення» за підтримки МЗС ФРН (2015), організатор і викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нова освіта» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Співредактор трьох випусків міжнародного журналу «Journal of Russian & East European Psychology» (2009, 2011, Нью-Йорк, США) за темою: «The School of the Dialogue of Cultures». Автор наукових публікацій в Україні, Росії, США, Данії, Великобританії з проблем філософії діалогу, діалогічної освіти, інноваційної освіти. Основні напрямки наукової діяльності: діалогічне мислення, нові медіа та цифрова культура в освітньому процесі, сучасний медіадискурс, трансактивні та діалогічні медіакомунікації.
Курс: Історія та теорія нових медіа
Ірина Анатоліївна ТКАЛЯ
Мовознавець, філолог, фахівець з професійної англійської мови. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської мови, доцент кафедри медіакомунікацій. Член Міжнародної Асоціації викладачів англійської мови TESOL-Ukraine, член міжнародної організації тестологів «Всеукраїнська асоціація з мовного тестування та оцінювання» (ВУАМТО). Автор близько 90 науково-методичних публікацій. Тема кандидатської дисертації: «Комунікативно-функціональні особливості неповних речень, які передають зміст суб’єктивної оцінки мовця в ситуації безпосереднього спілкування (на матеріалі англійської мови)». Основні напрямки наукової діяльності: іноземна мова професійного спілкування, мова і суспільство, культурологічні аспекти комунікації.
Курс: Професійна іноземна мова
Олена Григорівна ТОЛСТОКОРА
Телережисер, телесценаріст, режисер монтажу, тележурналіст ПАТ «Тоніс-центр». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Продюсер, автор та ведуча програми «КультУРА з Оленою Григор’євою» (2002–2017), присвяченої митцям Харкова та зіркам світової сцени, кіно і музики (серед них письменник Євген Гришковець, акторка Ірина Скобцева, музикант Борис Гребенщиков, актор та музикант Петро Мамонов, режисер Андрій Жолдак, письменник-фантаст Роберт Шеклі, гурти «DEEP PURPLE», «SMOKIE», «HURTS», «АУКЦЫОН», «МАШИНА ВРЕМЕНИ», саксофоніст Олексій Козлов, журналіст Віктор Шендерович та ін.). Продюсер та головний редактор наукової телепрограми «Діалоги» на «7 каналі» (2011–2016). Автор та ведуча ранкового інформаційно-музичного шоу «Утречко» (2004–2014) на радіо «Нова хвиля». До 2002 р. – акторка Харківсього державного академічного драматичного театру імені Т. Г. Шевченка (головні ролі в спектаклях «Дім Бернарди Альби», «Оркестр», «Мікадо», «Мина Мазайло», «Наталка-Полтавка» та ін.). Автор сценарію і режисер телефільмів «Поэтому поэт», «Віталій Куліков: чотири дотики» (який вийшов у ефір на «7 каналі» та на «Громадському ТБ» у рубриці «Ексклюзив») та ін. Член Національної спілки журналістів України. Член журі Національної телевізійної премії «Телетріумф». Переможець Міжнародного фестивалю телерадіопрограм «Україна єдина» в номінації «Скарбниця духовності». Отримала Подяку Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та інші дипломи та нагороди. Основні напрямки наукової діяльності: візуальна культура, телережисура, створення авторських телепрограм.
Курс: Професія телеведучого
Тетяна Аркадіївна ТУМАСЯН
Арт-куратор, арт-менеджер, галерист, директор Харківської муніципальної галереї та Галереї сучасного мистецтва «VOVATANYA», автор ідеї та керівник першого в Україні молодіжного арт-форуму – Фестивалю молодіжних проектів «Non Stop Media». Старший викладач кафедри медіакомунікацій. Куратор багатьох арт-експозицій, у т. ч. виставки мистецтва авангарду «Від Конструктивізму до Contemporary» у Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», виставки провідних майстрів українського сучасного мистецтва в рамках паралельної програми «Arsenale 2012» тощо. Основні напрямки наукової діяльності: теорія візуальної культури, дослідження Contemporary Art, теорія та практика медіамистецтва.
Курс: Сучасне візуальне мистецтво
Ольга Аркадіївна ФІЛІППОВА
Соціолог, аналітик соціокультурних процесів, дослідник кіберкультури. Кандидат соціологічних наук, доцент кафедр медіакомунікацій та соціології. Автор наукових проектів «В пошуках соціальної солідарності» за грантом Дж. та К. Маккартурів, український партнер за проектом програм кординації наукової роботи українських університетів (США) та за проектом Шведського інституту соціальних наук. Пройшла наукові стажування за стипендією IREX (Інститут Кеннана, Вашингтон, США), за стипендією Дідро (Інститут дослідження людини, Франція), в Інституті поглиблених досліджень Університету Індіана за програмою Фулбрайта (США). Керівник дослідницької групи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в міжнародному проекті «Кордони Європейського Союзу – встановлення кордонів, політичний ландшафт і соціальна арена». Тема кандидатської дисертації: «Етнічна самосвідомість в українсько-російському прикордонні». Основні напрямки наукової діяльності: соціологія глобалізації, політики ідентичностей, соціальне конструювання минулого, соціокультурна аналітика та соціокультурна експертиза, соціальна антропологія, соціальні процеси, кіберкультура.
Курс: Кіберкультура
СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ
Олександра Володимирівна ОВЧИННІК
Театральний світлохудожник, живописець, дизайнер. Старший лаборант-методист і завідувач мультимедійної лабораторії кафедри медіакомунікацій. Має диплом спеціаліста за спеціальністю «Образотворче мистецтво» та кваліфікацію вчителя образотворчого мистецтва. Тема дипломної роботи: «Методологія створення пейзажу засобами олійного живопису». Учасник Першого Міжнародного фестивалю світла та медіамистецтва «Kyiv Lights Festival» (2017). Учасник проекту «Медіаархеологія – 2016». Учасник першої «Зеленої школи» екологічних проектів (Київ, 2016). Співорганізатор та учасник фестивалю динамічного світложивопису «Жовтий звук» (2003-2016). Учасник відеоперфомансу в межах «Ночі музеїв» (2015). Автор серії дизайнерських розробок: дизайнер виробника ТМ «Нова Слобода», художник та автор дизайну постерів спектаклів Театру музичного динамічного світложивопису.
Олександр Олександрович ЛІПЕЙ
Політолог, блогер, громадський активіст, старший лаборант кафедри медіакомунікацій, контент-менеджер сайту Центру медіакомунікацій і візуальних досліджень. Учасник відкритого фестивалю дитячих і молодіжних ЗМІ України в Донбасі «Жми на RECord!».
АСПІРАНТИ КАФЕДРИ
Вікторія Миколаївна БАВИКІНА
Арт-куратор і менеджер культурних проектів, публіцист. Аспірант кафедри медіакомунікацій. Веде колонки у виданнях «KORYDOR», «Українська Правда», «Нігіліст», «AroundArt» та ін. Куратор проекту «Тиждень жіночої солідарності» (2015) та Міжнародного медіапроекту «Sex Dialogues» (2016). Працювала координатором проектів у Харківській муніципальній галереї (2012-2015). Тема дисертаційного дослідження: «Політичний акціонізм у сучасному мистецтві як соціокультурний феномен». Основні напрямки наукової діяльності: політичне мистецтво, дослідження візуальної культури, гендерні студії, соціальні трансформації.
Євген В’ячеславович ПЛЮСНІН
Фотограф, ландшафтний дизайнер, PR-менеджер. Аспірант кафедри медіакомунікацій. Автор персональної фотовиставки «Сюрреалізм Карла Росмана» (2014). Лауреат міського конкурсу «Молода людина року» (2009). Тема дисертаційного дослідження: «Аудіовізуальні дискурси насилля в категоріальному полі соціологічних теорій». Основні напрямки наукової діяльності: соціологія насилля, соціологія масових комунікацій, соціологія міста, теорія візуальної культури, дослідження фотографії, кінематографу та медіамистецтва.
В’ячеслав Олександрович СЄРІКОВ
Журналіст, сценарист, маркетолог. Аспірант кафедри медіакомунікацій. Учасник Вільної школи журналістики в Києві (2015). Тема дисертаційного дослідження: «Віртуалізація соціального простору (на прикладі функціонування українських онлайн-спільнот)». Основні напрямки наукової діяльності: соціологія Інтернету, game studies, дослідження інтернет-комунікацій, соціальних мереж і засобів масової комунікації.
apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.