• Українська
  • English
Практичне заняття з Наталією Дрозд: «Заручники медіа» та інформаційні війни

Практичне заняття з Наталією Дрозд: «Заручники медіа» та інформаційні війни

20.10.2021
19 жовтня 2021 року студенти першого курсу магістратури катедри медіакомунікацій відвідали медіацентр «Час», де відбулася зустріч із кандидатом політичних наук Вадимом ВОРОТИНСЬКИМ. Він виступив із презентацією «Заручники медіа» та розповів про статистику користування Інтернетом в Україні, сучасні тренди споживання контенту та інформаційні війни. За його словами, інформаційні протистояння складаються з 9 пунктів: сторони, цілі, сили, армія, поле битви, бойові дії, фінансові потоки, «партизани» і «жертви». «Армія інформаційної війни – навіть не журналісти і медіа, а люди, які підтримують ту чи іншу сторону … Коли кожна людина є медіа, маніпуляція розвивається ще більше – ми не просто говоримо один із одним, ми говоримо з Інтернетом. Незрозуміло, хто візьме наші слова або на кого наші слова будуть впливати», – коментує Вадим.
 
Говорячи про фейкові новини та маніпуляції під час «бойових дій», Вадим згадує криву забування Еббінгауза – некорисна інформація забувається за три дні, якщо людині не нагадувати про неї. Цим Вадим пояснив низки фейків або повторних повідомлень на схожі теми – людям не дають забувати про певну подію, штучно утримуючи їх зацікавленість. Він додає, що зібравши всі повідомлення обох сторін за тиждень, можна відстежити їхню мету.
 
Після теоретичної частини і чаювання студенти отримали можливість застосувати отримані знання на практиці. Завдання мало актуальну тему – розділитися на дві групи та підготувати повідомлення від «свого» політика (кандидата на посаду мера Харкова Михайла ДОБКІНА або виконуючого обов’язки міського голови Ігоря ТЕРЕХОВА). Проаналізувавши цільову аудиторію, бекграунд і персоналії кандидатів, студенти презентували по три повідомлення у різних форматах і стилях. Після питань «опозиції» вони обмінялися кандидатами і підготували ще одну новину, але вже для іншого політика.
 
Студенти подякували Вадиму ВОРОТИНСЬКОМУ та Наталії ДРОЗД, залишаючи медіацентр із позитивними відгуками. «Інформативний і зрозумілий виступ, дуже цікаво було потім приміряти на себе роль активного учасника таких інформаційних війн, позмагатися», – коментує подію Єлизавета ЄЛЬЦОВА.
 
Довідка:
Медіацентр «Час» розташований на другому поверсі бізнес-центру «Platinum Plaza» (станція метро «Університет»). Створений у 2015 році, зараз медіацентр «Час» є однією з найсучасніших харківських платформ для проведення тренінгів, семінарів, конференцій тощо. Зал вміщує 150 людей, має в наявності професійне обладнання, кімнату для переговорів, місце для кейтерингу і єдину у Харкові систему синхронного перекладу на дві мови одночасно. Окрім проведення комерційних заходів, медіацентр має програму підтримки соціально значущих проєктів – 10 вересня на безоплатній основі там відбулася прес-конференція фестивалю ІнклюзіON-Пазл 2021.
 
Лариса ГОЛОСНИЧЕНКО, студентка групи СК-51

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x
99 Coffee Roasters