• Українська
  • English
Університет у медіа-просторі: офіційна презентація кафедри медіа-комунікацій

Університет у медіа-просторі: офіційна презентація кафедри медіа-комунікацій

04.12.2009

4 грудня 2009 року у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася офіційна презентація кафедри медіа-комунікацій для фахівців харківських медіа. Мета зустрічі — не тільки ознайомити представників медіа-установ з новою магістерською програмою, започаткованою у каразінському університеті, але й побудувати символічні мости, що з’єднують навчальний процес і реальні медіа-практики.

На зустріч були запрошені «патріархи» міського медіа-простору: генеральний директор Харківської обласної державної телерадіокомпанії, власник інформаційного агентства «МедіаПорт» Зураб Аласанія; генеральний директор радіо «Нова хвиля», головний редактор газети «П’ятниця» Ігор Піддубний; шеф-редактор ТОВ «Телекомпанія „АТН“» Наталія Діден­ко; головний редактор регіонального інформаційного агентства «Status Quo» Олена Конопля; керівник відеоканалу «Перша столиця» Костянтин Кеворкян та інші славетні, знайомі кожному харків’янину медіа-фахівці. Серед запрошених — автор і ведуча серії радіопередач і телепрограми «Культ-УРА» на 7 каналі Олена Григор’єва та історик кіно, автор серії теле­програм про кіно Володимир Миславський (обидва є і відомими медіа-фахівцями, і у той же час — викладачами нової університетської кафедри медіа-комунікацій). До церемонії презентації завітало немало почесних гостей, серед яких — начальник відділу зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату Харківської обласної державної адміністрації Наталія Статівко і відомий фахівець з медіа-освіти, доктор педагогiчних наук, професор, завiдувач вiддiлу теорiї i методологiї гуманiтарної освiти Інституту вищої освiти Академії педагогічних наук України Ганна Онкович (Київ).

З ключовими доповідями на круглому столі перед гостями виступили ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент Національної Академії наук України, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, завідувач кафедри прикладної соціології Віль Бакіров; декан соціологічного факультету, кандидат філософських наук, професор, завідувач кафедри соціології управління та соціальної роботи Валерій Ніколаєвський і доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри медіа-комунікацій Лідія Стародубцева. Програму доповнили відео-показ, медіа-презентація і демонстрація друкованих матеріалів першої в Україні магістерської програми за напрямом «Медіа-комунікації», розробленої колективом нової університетської кафедри.

Зустріч пройшла в дружелюбній атмосфері творчої дискусії. Її головний підсумок — створення Експертної Ради з медіа-освіти на чолі з професором Вілем Бакіровим. Головні завдання новоствореної Експертної Ради:

  • сприяти професійній медіа-освіті, взаємодії медіа-педагогіки і медіа-практики;
  • створити умови для консолідації креативних ідей у медіа-сфері;
  • забезпечити інтелектуальну і творчу підтримку медіа-проектів;
  • сформувати систему підвищення медіа-грамотності у вищих і середніх навчальних закладах;
  • визначити перспективи медіа-теорії, медіа-освіти і медіа-практики в межах концептуальних стратегій розвитку «New Media» в Україні.

Завдяки діяльності Експертної Ради магістранти університету матимуть унікальну мож­ливість отримати консультації професійних експертів, відвідати майстер-класи і тренінги відомих медіа-фахівців, взяти участь у реальному медіа-процесі, реалізувати свої навчальні медіа-проекти на практиці — у харківській пресі, на міському радіо і телебаченні, в інформаційних інтернет-агенціях тощо.

Відтепер засідання Експертної Ради з медіа-освіти відбуватимуться постійно: саме так вирішено подолати бар’єри між університетською наукою, навчальним процесом і сферою професійних медіа.

Лідія Стародубцева

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x