• Українська
  • English
Всеукраїнський конкурс імені Дмитра Головачова

Всеукраїнський конкурс імені Дмитра Головачова

08.02.2020

Нагороджено переможців першого в Україні конкурсу кіно, знятого одним кадром

З чого починається любов до кіно? Звісно ж, с першого кадру, одного, який відкриває світ. Чекання, випадкова зустріч, кохання, несподіваний фінал. Що переможе? Інтригу тримали до останнього, і нарешті 14 лютого 2020 року були оголошені імена переможців Всеукраїнського конкурсу імені Дмитра Головачова «Один кадр – один фільм».

Останні роки режисер, засновник кіно-, телеосвіти у нашому місті Дмитро Головачов викладав кіномистецтво на кафедрі медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, і завдання зняти короткометражний фільм «одним кадром» було ключовим у програмі курсу Вчителя. Саме тому Всеукраїнський конкурс однокадрового кіно, ініційований кафедрою медіакомунікацій і колегами Дм. Головачова, вирішено було назвати його іменем.

Церемонію нагородження переможців конкурсу відкрив ректор Каразінського університету, академік Віль Бакіров, який привітав учасників, побажав не зупинятися і розвивати конкурс до рівня міжнародного.

Голова оргкомітету професорка Лідія Стародубцева відзначила, що підготовка конкурсу була дуже хвилюючою, а результати перевищили очікування. Один з головних ініціаторів події Макс Головачов зізнався, що спочатку конкурс здавався йому великою авантюрою, а тепер бачить, що ця ідея має потужний потенціал.

Приємним стало те, що до церемонії завітали почесні гості – колеги Дмитра Головачова, кіно- і телережисери, сценаристи, драматурги.

Усього на конкурс було представлено 25 короткометражок, 19 з них – від студентів магістратури кафедри медіакомунікацій ХНУ імені В. Н. Каразіна, 6 – від студентів інших вишів, зокрема Українського католицького університету, Харківського університету мистецтв імені І. П. Котляревського та Харківської державної академії культури.

Роботи оцінювали 15 експертів із сфери культури та кіномистецтва, в тому числі викладачі вишів.

Імена переможців оголосив один з членів Журі Анатолій Подорожко – старший викладач кафедри медіакомунікацій, голос Харкова та однокласник Дмитра Головачова.

Приз Журі отримали Юлія Турченюк, студентка кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, за фільм «Iзi Брізі» та Олена Високолян, студентка магістерської програми з журналістики Українського Католицького Університету (Львів), за фільм «Остання крапля».

Лауреатами конкурсу імені Дм. Головачова «Один кадр — один фільм» стали Наталія Полонська, студентка кафедри режисури драматичного театру Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, за фільм «Чекання» та Марія Одарченко, студентка кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені імені В. Н. Каразіна, за фільм «Річниця».

З фільмами-переможцями і тими, що увійшли до short-list конкурсу, а також з умовами конкурсу наступного року можна ознайомитися тут

Про те, як віадрегували на цю подію телеканали, інформаційні агентства та інші медіа можна дізнатися тут

Фотозвіт дивіться тут

Кафедра медіакомунікацій

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x
99 Coffee Roasters