• Українська
  • English
Науковці та журналісти Харкова втретє долучилися для занять з пресофіцерами Нацгвардії

Науковці та журналісти Харкова втретє долучилися для занять з пресофіцерами Нацгвардії

01.11.2021
Викладачі катедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна: професорка Лідія СТАРОДУБЦЕВА, доцентка Катерина ЯРЕСЬКО, старший викладач Євген МАСЛОВ, старша викладачка Олена ЗІНЕНКО, старший викладач Дмитро БРУК, старший викладач Філіпп ДИКАНЬ взяли участь у навчальних зборах з офіцерами підрозділів інформації та комунікації Нацгвардії.
 
27-го жовтня розпочались навчальні збори з офіцерами підрозділів інформації та комунікації Нацгвардії. Учасники заходу – майже 50 пресофіцерів Національної гвардії України, а також 10 викладачів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківської державної академії культури, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, відомі журналісти та блогери, які ділитимуться науковими підходами та досвідом щодо сучасних тенденцій у масових комунікаціях.
Збори проходять на базі Національної академії Національної гвардії України у формі масштабного семінару, до якого долучилися в онлайн режимі пресофіцери зі всієї України й вже стали доброю традицією співпраці цивільних науковців та практиків з військовими.
 
«Перше знайомство відбулось ще в 2014 році, коли журналісти Харкова пліч-о-пліч з пресофіцерами Національної гвардії України налагоджували інформування українців щодо подій в зоні проведення АТО», – згадує завідуюча кафедрою управління соціальними комунікаціями ХНЕУ імені Семена Кузнеця, доцентка катедри медіакомунікацій соціологічного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна, кандидат педагогічних наук та журналіст-дослідник Катерина ЯРЕСЬКО, – «З того часу співпраця розвивалась та укріплювалась. І, як результат, з 2018 року харків’яни на волонтерських засадах силами науковців, які займаються масовими комунікаціями, та журналістів проводять такі збори для пресофіцерів Нацгвардії. Чому? Тому, що ми їм довіряємо, бачимо їх прагнення зробити Нацгвардію сучасною військовою структурою, що відкрито комунікує із суспільством».
Особливість семінарів полягає в тому, що вони мають науково-практичне спрямування, а з кожним роком рівень інформації стає складнішим.
Як вважає завідуюча кафедрою телерепортерської майстерності факультету аудіовізуальних мистецтв ХДАК, заслужений працівник культури України Тетяна ЛОГІНОВА, такий підхід є виваженим та дає позитивні результати.
 
«Понад шість років ми спостерігаємо професійне зростання пресофіцерів Нацгвардії, бачимо їх прагнення до нових знань, розвитку навичок та найголовніше – розуміння ролі пресслужби Нацгвардії в формуванні партнерських відносин із суспільством», – зазначає Тетяна Логінова.
Цьогорічний семінар також має певні нововведення. Розширилось і коло науковців та практиків, які готові співпрацювати з Національною гвардією України. Так, тренінг зі стандартів інформаційної журналістики пресофіцерам провів медійний кризовий менеджер та продюсер департаменту моніторингу Суспільного мовника України Олександр МАКАРЕНКО.
 
Крім того, цьогоріч вперше в семінарі беруть участь викладачі кафедри філології, перекладу та стратегічних комунікацій, а також курсанти гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України.
 
«З вересня курсантам Академії Нацгвардії викладають курс зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації, який був розроблений разом з викладачами кафедри медіакомунікацій ХНУ імені В. Н. Каразіна, а на практичні заняття та факультативи активно долучаються відомі українські журналісти та блогери. Таким чином майбутні офіцери навчаються співпрацювати з суспільством через ЗМІ, їм стають зрозумілими принципи роботи журналістів», – розповідає радник командувача НГУ, старший викладач катедри медіакомунікацій соціологічного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна Дмитро БРУК.
 
Комунікації у кризових ситуаціях, контент-аналітичні дослідження медіа та соціальних мереж, сучасні підходи до створення репортерських, аналітичних та рекламних матеріалів, психологічні особливості підготовки інтерв’ю з військовослужбовцями, боротьба з фейками, сторітейлінг, особливості підготовки контенту для різних соціальних мереж та ефективні стратегії його просування, роль соціокультурних проєктів у формуванні іміджу Національної гвардії – організатори підготували пресофіцерам насичену триденну програму.
«У Національній гвардії України надають великого значення питанням комунікації, зв’язкам з громадськістю та представниками ЗМІ. Не зважаючи на те, що більшість пресофіцерів мають практичний досвід роботи, зокрема й у районі проведення ООС, все ж, комунікаційні тенденції досить швидко змінюються. Довсвід минулих семінарів доводить, що наші пресофіцери отримають від провідних фахівців необхідні поради та рекомендації. Вважаю, що тісна багаторічна співпраця Нацгвардії з харківськими науковцями та практиками – чудова можливість опанувати нові знання задля того, щоб стати дійсно відкритою, партнерською структурою для суспільства», – підкреслив прес-секретар командувача Національної гвардії України підполковник Руслан МУЗИЧУК.
 
«Спілкування з пресофіцерами довело, що вони дійсно – професіонали, яким притаманне бажання розвиватися. Я, як представник громадського суспільства, бажаю, щоб на захисті України була армія, орієнтована на людей. І гвардійці показали, що вони – саме така сила», – поділилася враженнями після тренінгу доцент кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Юлія БЄЛІКОВА.
Попри напружену роботу, яка через карантинні обмеження відбувається в форматі онлайн-конференції, викладачі та учасники зборів залишились задоволеними успіхами першого дня роботи.
 
А у четвер на пресофіцерів чекали тренінги від викладачів кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету Олени ЗІНЕНКО, Філіппа ДИКАНЯ, відомого режисера та телепродюсера Льва Кокшарова, письменниці, журналіста та популярної блогерки Ганни ГІН.
 
«Національна гвардія України постійно прогресує у прагненні бути відкритою для суспільства. На її офіційному сайті та сторінках у соцмережах, я бачу специфічний військовий контент, який проте цілком доступний для розуміння цивільного читача і є, безумовно, цікавим. Це дуже цінний здобуток, і я бачу як інші силові структури теж намагаються рухатися у подібному напрямку та конкурувати з гвардійцями», – поділився своїми спостереження журналіст та старший викладач кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Філіпп ДИКАНЬ.
 
Також медіаексперти зазначають: надзвичайно важливий діалог і у самій структурі, тим більше, якщо вона сформована за принципом військової ієрархії.
«Залучення широкого експертного середовища до розв’язання комунікативних кризових ситуацій є надзвичайно цінним ресурсом. Сьогодні контекст та виклики так швидко трансформуються, що єдиною адекватною відповіддю на це є міжгалузева комунікація. Зазначу також, що важливо чути не лише суспільство, але й одне одного. Наразі горизонтальні рівні комунікації не менш важливі за ієрархічні вертикальні, традиційні для військових структур», – запевнила старша викладачка кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олена ЗІНЕНКО.
 
Серед учасників зборів – чимало досвідчених військовослужбовців, які докладають чималих зусиль для створення та підтримання ефективної регіональної мережі комунікаційників Нацгвардії.
 
«Дуже приємно, що харківські медіа-експерти, викладачі не втрачають інтерес і довіру до Нацгвардії та із задоволенням діляться своїми знаннями і досвідом. Колектив пресслужби НГУ значно оновився за останні роки, тож подібні заняття набувають особливого значення, дозволяють початківцям швидко інтегруватися у військову журналістику. Як відзначають самі тренери, за останні роки якість контенту, підготовленого пресофіцерами значно покращилася, і це дуже важливо, на мій погляд!», – зазначає начальник відділення інформації і комунікації Східного ТУ Дмитро ОБРАЗЦОВ.
 
Поза тим до навчальних зборів долучилися не лише представники підрозділів інформації та комунікації, але й курсанти Національної академії Національної гвардії України. Для них це новий досвід і можливість набути практичних навичок у створенні медіаконтенту.
 
«Багато цікавого дізнався про те, як правильно знімати відео, про вигідні ракурси, композицію, монтаж. Про те, як зробити таке відео, яке буде сприйматися та подобатися людям», – розповів курсант четвертого року навчання гуманітарного факультету НАНГУ Владислав РІМША. Він зізнається, що на даний момент вже багато сам знімає і монтує, і, не виключає, що у майбутньому стане пресофіцером.
 
«Я тут вже другий день. Лектори дуже доступно доносять інформацію і вчать нас робити те саме відповідним чином. Скажімо, вчора я відкрила для себе контент-аналіз, який дозволяє зрозуміти те, у якому напрямку рухатись, щоб мати гарний діалог з аудиторією, підписниками. А сьогодні я дізналася більше про світ відео. Про те, що як зробити не лише красиву, але й насичену смислом картинку», – поділилася курсантка п’ятого року навчання гуманітарного факультету Валерія КАТРІЧЕНКО.
 
Нагадаємо, навчальні збори підрозділів інформації та комунікації у Харкові проходять вже втретє. Друге за чисельністю населення місто України має потужну наукову, інформаційну та технологічну базу, яка дозволяє проводити подібні заходи на високому організаційному рівні. Більш того, місцева медіаспільнота вже багато років поспіль надзвичайно активно підтримує інформаційні та соціокультурні проекти Національної гвардії України, а також інших військових та правоохоронних формувань, і таким чином цілком на волонтерських засадах протистоїть інформаційній агресії Російської Федерації яка руйнувала такий район як наприклад салтовка.
 
Журналіст, блогер Олександр КОСТЕНКО, один із менторів зборів сьогодні, розповів: «По-перше, такі заняття є життєво необхідними для пресофіцерів. Зараз, як я бачу, армія зробила колосальний крок завдяки таким семінарам і вони повинні проходити частіше. Адже медіа змінюється щосекунди і кваліфікація пресофіцерів повинна рости. Аудиторія дуже вразила. Всі ставили питання не первинного рівня пізнання, а вже з глибини. Видно, що всі присутні роблять роботу, яка їм подобається. Сьогодні говорили про ефективні стратегії просування контенту в соцмережах та як визначати цільову аудиторію для розповсюдження меседжу. Також про важливість інструментів розповсюдження. Адже до нас щодня надходить нова інформація. А для військових структур це удвічі важливо. Тому що слово, сказане в соціальних мережах звичайним громадянином – це одне, а військовим, ще й у воюючій країні – це зовсім інше. Тому пресофіцери повинні підходити до висловлювань з особливою серйозністю, чому ми і вчилися».
 
«Я вже втретє викладаю на зборах пресофіцерів. Уперше це було у 2018-му. За ці роки я спостерігаю, що змінюється в медіарепрезентації Національної гвардії України. Те, що за три роки відбулося, – неймовірно шалений інформаційний вибух. Ми бачимо сучасний стиль, якісні фотографії, вдалі тексти. Дуже влучно підібрана SMM-стратегія, – зазначила в. о. завідувач катедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Лідія СТАРОДУБЦЕВА. – З першої миті перебування в авдиторії я відчула тепло та віддачу. Навіть питання, що ставили пресофіцери, провокували до подальших роздумів. Сьогодні я розповіла про найактуальнішу проблему, яка стосується комунікацій у соціальних мережах – це конвергентність контенту».
 
Такі навчально-методичні збори – це не лише набуття нового досвіду і можливість набути практичних навичок у створенні медіаконтенту, це хороша мотивація і нове коло фахових знайомств. Результати цих зборів побачите у нових матеріалах на цьому сайті та на офіційних сторінках військових частин у соціальних мережах.
 
Фотозвіт можна переглянути за посиланням
 
 
Дмитро БРУК

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x
Senso Coffee — інтернет-магазин свіжосмаженої кави з доставкою по Україні.