• Українська
  • English
Майстер-клас із кінодистрибуції від Іллі Свідлера

Майстер-клас із кінодистрибуції від Іллі Свідлера

29.10.2021
27 жовтня на катедрі медіакомунікацій пройшов майстер-клас із кінодистрибуції від Іллі Свідлера.
ІЛЛЯ СВІДЛЕР
Президент ГО “СІНЕМАХОЛЛ МГО”, директор кінокомпанії “КІНОЛАЙФ”, член Української кіноакадемії, директор фестивалю автокіно “FESTinCAR” та міжнародного кінофестивалю “KINNOVATION”.
Пропонуємо стислий конспект майстер-класу:
Коли ви знімаєте кіно, ви повинні, в першу чергу, думати, що з цим кіно буде після фінального монтажу.
Тобто, де це кіно плануєте показувати, як просувати та інше.
Іншими словами, будь-який фільм повинен мати дорожню карту (roadmap).
Якщо ви хочете заробити гроші, чи прославитись, чи потішити свої амбіції, чи показати фільм світу, чи будь-яка інша причина – то не забувайте, що дистрибуція – один з перших кроків.
Життя повнометражного фільму – 5-7 років, короткометражного трохи менше – 3-5.
Зазвичай, перший крок – це фестивальна дистрибуція.
Відправляти фільм на фестивалі можна самому за допомогою спеціальної платформи (Filmfreeway.com) чи звертатись до фестивальної агенції (Letter to Fest).
Подати фільм на найпрестижніші фестивалі, частіше за все, можна на офіційному сайті фестивалю (наприклад, Каннського міжнародного фестивалю).
Не поспішайте публікувати фільм у відкритому доступі – деякі фестивалі не беруть кіно, яке присутнє у Інтернеті.
На міжнародних кіноринках знайомляться, продають і купують кіно.
Серед найбільших подій – March du film на Каннському міжнародному фестивалі та European Film Market у Берліні. Короткометражне кіно репрезентують на кіноринці у Клермон-Ферран. Треба розуміти, що це не тільки можливість продати кіно, але й гарна нагода поспілкуватись з сейлз-агенціями, продюсерами з інших країн, фестивалями, почути їх думку щодо фільму та отримати цінні поради.
Навіть, якщо у вас обмежений бюджет, є сенс організувати прем’єру фільму.
Локацією може виступити коворкінг/ кафе/ навіть фотостудія з проєктором та екраном.
Запросіть на цю подію партнерів проєкту, знімальну групу, друзів та місцеві ЗМІ.
Дистрибуція на VOD-платформах (тобто онлайн-кінотеатрах) та на ТБ – наступний крок.
Ви повинні розуміти, що у кожної платформи та ТБ свої вимоги до контенту та своя репертуарна політика. Тому ще до початку фільмування вам треба дізнатись про ці якісні та кількісні показники.
Серед основних вимог – якісний рівень картинки (якщо є можливість знімати 2К, знімайте), ліцензійне музичне супроводження (зверніть увагу на музику з ліцензією Creative Commons та Royalty Free), гарний сценарій, актуальність та звичайно, відомі актори.
Останній крок – публікація фільму на відеохостингах (наприклад, Vimeo on Demand, Youtube). Навіть якщо у вас цікаве кіно, не треба чекати великої кількості переглядів на рівному місці – для цього потрібна реклама. Без гарної рекламної кампанії ваше кіно може просто загубитись серед мільйонів інших картин.
Не забувайте, що у столітті інформаційних війн існує тільки той продукт (а кіно – це продукт), про який відомо людям. Знімайте, знімайте і ще раз знімайте, але не забувайте про вашу цільову аудиторію – глядача.
 
Переглянути майстер-клас Ви можете за посиланням.
 
Катедра медіакомунікацій

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x
99 Coffee Roasters