• Українська
  • English
КАТЕДРА МЕДІАКОМУНІКАЦІЙ НА Ukrainian Biennale of Digital and Media Art

КАТЕДРА МЕДІАКОМУНІКАЦІЙ НА Ukrainian Biennale of Digital and Media Art

18.10.2021
Викладачі катедри медіакомунікацій потрапили на Ukrainian Biennale of Digital and Media Art одразу в трьох форматах: як митці, як арт-оглядачі та як арт-аналітики.
 
Однак про все по порядку. Унікальна інноваційна культурна подія ‒ Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва ‒ проходила з 15 по 30 жовтня в медіагалереї ARTAREA в Києві. На Бієнале були представлені 50 творів діджитал-арту та мистецтва нових медіа (інсталяції, відеоарт, кінетичні, VR та NFT-проєкти) від художників з 15 країн світу ‒ Іспанії, Франції, Італії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Шотландії, Румунії, Ірану, Канади, Японії, Тайваню, Південної Кореї та України. Програму Бієнале доповнили живі виступи артистів і міжнародна конференція. Подія відбулася за підтримки Українського культурного фонду, Посольства Іспанії в Україні та Іспанської Агенції з розвитку (AECID). 
 
Катедра медіакомунікацій Каразінського університету на Бієнале презентована таким чином:
 
По-перше, відеоарт-проєкт«І сила, і воля…» (And Strenth and Freedom…) викладачів катедри Лідії СТАРОДУБЦЕВОЇ та Олени ТОЛСТОКОРОЇ (ГРИГОР’ЄВОЇ) представлено у секції відео та показано у головній залі експозиції Бієнале. До речі, в саунд-дизайні проєкту використано композицію Fluxtank-2 київського музиканта Андрія КИРИЧЕНКА, який деякий час викладав на катедрі курс із саунд-арту.  
 
По-друге, авторки проєкту були присутні на Бієнале не просто як її учасниці, а і як журналістки, які створили про цю подію відеорепортаж.  
 
По-третє, в межах міжнародної конференції, що доповнила програму Бієнале, з доповіддю-презентацією виступив медіахудожник, засновник спільноти CryptoArt Ukraine Микита ХУДЯКОВ, який також є нашим колегою – він викладає на катедрі медіакомунікацій курс «VR технології, NFT і криптоарт».   
 
Ну, а тепер про відеоарт-проєкт «І сила, і воля…» більш детально. Твір присвячено 30-річчю незалежності України. Назва проєкту відсилає до відомого вірша Тараса Шевченка. Ключова ідея проєкту – «поєднання непоєднуваного»: агресії вуличних протестів і дитячого сміху. Концепція проєкту є своєрідним аудіовізуальним оксюмороном, в якому віддзеркалюються ставлення до української національної символіки, гімну, свободи та незалежності країни.
 
Відео, представлені в проєкті, з одного боку, є реальним документальним свідоцтвом подій 2015 року, що відбувалися на майдані Свободи у Харкові, де патріотів принижували, ставили на коліна і жорстоко били (у проєкті використані відеозаписі Олександра ЯНОВСЬКОГО та В’ячеслава МАВРИЧЕВА), а з іншого – відтворюють епізод підняття державного прапору на стадіоні Маріуполя під час змагання «Сила нації» (у кадрі – діти учасників цього змагання: воїнів-ампутантів, героїв АТО/ООС, камера: Лідія СТАРОДУБЦЕВА). Ідея свободи та незалежності України у сепаратистів викликає ненависть, а для патріотів є цінністю, за яку проливається кров.
 
У відеоарт-проєкті присутні мотиви жертви, волі до перемоги та надії на майбутнє, що звучить в ніжних, несміливих і лагідних звуках дитячої флейти. Основу візуального рішення складають прийом прийом поліекрану, елементи ґлітч-арту та 3D мапінгу. У саунд-дизайні проєкту використані електронні композиції нойз-ембієнту. За словами арт-куратора Бієнале Валерія КОРШУНОВА, це «робота потужна, до мурашок!».
 
 
 

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x
99 Coffee Roasters