НОВИНИ

13.01.2017

Адріан Кармазін: враження від перебування в Україні

 

 
У жовтні минулого року студентам кафедри медіакомунікацій пощастило вживу поспілкуватися з Адріаном Кармазіним, який 27 років (!) очолював українську редакцію всесвітньо відомої компанії «Голос Америки». Хто, як не він, знає, як збиралася інформація для випусків новин, котрі радянські громадяни нишком слухали ночами на своїх кухнях. Та й потім, в пострадянський час, з випусків «Голосу Америки» дізнавалися про події з усього світу! Адріан щедро ділився досвідом і знаннями, із задоволенням відповідав на всі-всі запитання студентів і, в свою чергу, цікавився життям і планами майбутніх медійників. Свої враження від перебування в Україні і в Харкові Адріан виклав на сторінках сайту U.S.- Ukraine Foundation update.

 

Наталія Дрозд

  • Повністю матеріал можна прочитати тут.

 
 
 

06.12.2016

Медіаміст «Україна-США»

 

 
6 грудня 2016 року медіа-міст з'єднав кафедру медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та американське місто-побратим Цинциннаті (штат Огайо, США). Учасники цього скайп-спілкування – студенти 5-го і 6-го курсів та американська журналістка Джен Шербін (Jan Sherbin). Джен – велика шанувальниця України і Харкова, зокрема. Вперше побувала в нашій країні в далекому серпні 1991 року, під час путчу. З тих пір гостювала і працювала в Україні неодноразово. У 2010 році на одному з харківських фестивалів презентувала свій фільм «Under Fire», який, за задумом автора, знайомить американців з жінками, які пройшли стежками Другої Світової. Деякий час Джен займалася питаннями медіакомунікацій і піаром в штаб-квартирі всесвітньо відомої компанії Рrocter & Gamble (P&G). Ця діяльність зацікавила харківських студентів. Вони обговорили з Джен екологічні проблеми, пов'язані з виробництвом і тестуванням на тваринах продукції Рrocter & Gamble. Зараз Джен готує газетну статтю про 25-ту річницю розпаду Радянського Союзу, тому вона попросила студентів поміркувати про те, як змінилося повсякденне життя в Харкові в пострадянський період і як би могло скластися їхнє власне життя, якби зберігся СРСР. І хоча деякі студенти вільно говорять англійською, чоловік Джен, Олександр Етлін, випускник нашого університету, в якості перекладача зробив спілкування корисним і змістовним. Студенти були у захваті від спілкування з американською колегою і тепер з нетерпінням чекають на наступну інтернет-зустріч. Дякуємо організатору медіа-моста Наталії Дрозд.

 

Наталія Іваненко

 
 
 

25.11.2016

Світ постправди: Сучасний інформаційний простір

 

 
25 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Каразінського університету відбувся майстер-клас Олександра Алтуняна «Сучасний інформаційний простір». Олександр Алтунян – кандидат філологічних наук, доцент факультету журналістики Міжнародного університету в Москві, фахівець у сфері аналізу дискурсу та історії журналістики як суспільно-політичного інституту, автор численних публікацій, серед яких – «Аналіз політичного тексту» (2006, 2012 2014 року), двотомна «Хрестоматія з історії російської журналістики (1703-1855)» та ін., викладач літньої медіашколи «Нові медіа – Нове утворення» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD, 2016). Почавши з метафори «постправди» (post-truth), названої Оксфордським словником «словом року», різних трактувань концептів «публічний простір» і «інформаційний простір», опису механізмів створення і поширення політичного тексту та розгляду різних моделей комунікації, Олександр поділився зі студентами своєю концепцією «збою системи» сучасного інформаційного простору на прикладах американського, російського, європейського та українського політичного дискурсу, зробивши акцент на дискусійних моментах виборів в США. Особливу увагу було приділено питанню впливу журналістики та її участі у політичних процесах. Майстер-клас проходив в форматі захоплюючої живої бесіди.

 

Кафедра медіакомунікацій

 
 
 

18.11.2016

Релігія і Медіа: Дмитро Вовк

 

 
18 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Каразінського університету відбувся майстер-клас Дмитра Вовка «Свобода релігії versus свобода самовираження і преси: як релігія воює з мистецтвом і медіа та що з цим робити». Дмитро Вовк (Dmytro Vovk) – кандидат юридичних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, тренер і експерт проектів Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, Freedom House, стипендіат програми наукових обмінів імені Фулбрайта, перекладач, член редколегії журналу «Філософія права і загальна теорія права ». Сфера наукових інтересів: право і релігія, релігійна свобода, права людини, верховенство права. Опера «Тангейзер» і рок-опера «Ісус Христос - суперзірка», «Сатанинські вірші» Салмана Рушді та казка Пушкіна про Балду, фільми «Омен» і «Остання спокуса Христа» – ось далеко неповний перелік творів мистецтва, які, на думку деяких віруючих, ображають їх релігію. Почуття образи за свою релігію може провокувати насильство: розстріл в редакції Шарлі Ебдо, вбивство Тео ван Гога, полювання на авторів карикатур на ісламського пророка Мухаммеда. Однак, що більш значуще для суспільства: свобода слова чи свобода релігії? Чи може художник або журналіст образити в світському суспільстві релігійні почуття? Чи обмежена релігійна свобода церковною огорожею? Такі основні теми майстер-класу, за організацію та проведення якого ми дякуємо Дмитра Вовка та нашу колегу, кандидата юридичних наук Олену Жилінкову.

 

Кафедра медіакомунікацій

 
 
 

18.11.2016

Поезія і радіо: Ігор Померанцев

 

 
18 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Каразінського університету відбулася творча зустріч з поетом, письменником, есеїстом, публіцистом, радіодраматургом Ігорем Померанцевим. Igor Pomerantsev – редактор і ведучий радіожурналу «Понад бар'єрами» та недільної передачі «Красное сухое» на Радіо Свобода. Громадянин Великобританії, живе і працює в Празі. У радіожурналістиці – з 1980 року (Російська служба «Бі-Бі-Сі»), на «Радіо Свобода» з 1987 року, з 1995 року – в Празі. Автор книг «Альби і серенади», «Вірші різних днів», «Предмети розкоші: Belles-lettres. Проза »,« За шкалою Бофорта. Есе »,« News. Вірші. Проза »,« Чому бабки? »,« Красное сухое »,« Ті, хто тримали нас за руку, умерли. Вибрані вірші »,« Службова Лірика »,« КГБ та інші вірші »,« Вінарні »,« Czernowitz Чернівці Чернівці »,« Homo Eroticus »,« Пізній збір »,« Смерть у кращому сенсі цього слова »та ін. Автор радіоп'єс« Любов на коротких хвилях »,« Улюбленці пана Фабра »,« Баскська собака »,« Ви мене чуєте? ». Засновник міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz». Автор серії відео файлів ( «Час минув», «Шов», «Холмс і Хармс» і ін.). Ключовими темами зустрічі стали феномен громадського радіо, відмінність редакторських стратегій «Бі-Бі-Сі», «Голосу Америки» і «Радіо Свобода», демократичні цінності, свобода слова і поетичний голос в мистецтві радіо. Серед найбільш яскравих акцентів зустрічі – демонстрація фрагментів фільму «Час минув» (автор Ігор Померанцев, режисер Лідія Стародубцева), читання Ігорем Померанцевим верлібрів з книги «Службова Лірика» та відкрита дискусія в формі перехресного арт-допиту: гість задавав питання учасникам зустрічі , а вони – гостю, який заворожив присутніх потоком несподіваних метафор і оксюморонов, вишуканістю і витонченістю мови, артистизмом та дотепністю.

 

Кафедра медіакомунікацій

 
 
 

08.11.2016

Адріан Кармазін:Голос Америки звучить на кафедрі медіакомунікацій

 

 
1 і 8 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Каразінського університету відбулися зустрічі студентів п’ятого і шостого курсів з Адріаном Кармазіним, журналістом і громадським діячем, який 27 років працював в Українській службі «Голосу Америки» і десять років очолював її. У ході першої зустрічі Адріна зі студентами американський гість розповів про свій унікальний досвід роботи на радіо, поділився зі студентами багатьма цікавими темами, серед яких – вибори президента в США, українсько-американські відносини, сучасна соціально-політична ситуація в Україні очима американців. Друга зустріч перетворилася на відверту бесіду про майбутнє України, про необхідні зміни у суспільстві, про те, як пересічний громадянин може впливати на це майбутнє, про вибори в Україні і в Америці. Як відзначив Адріан Кармазін, майбутні журналісти і спеціалісти з медіакомунікацій були щирі та відверті, зацікавлені у змінах у суспільстві, економіці та політиці. Більшість не хоче емігрувати і бачить своє особисте майбутнє саме в Україні. «З такою молоддю у вас обов’язково будуть позитивні зміни», – впевнений Кармазін. Символічно, що 8 листопада, саме у той день, коли американці обрали свого нового президента, ми з гостем, який поєднує у своїй професійній біографії український та американський досвід, вирішили провести полілог-розмірковування про майбутнє.

 

Кафедра медіакомунікацій

 
 
 

04.11.2016

Аліса в Країні війни

 

 
4 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій за організаційною підтримкою Ігоря Кофмана та Геннадія Кофмана та Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбулася зустріч з режисерами документального фільму «Аліса в Країні війни» Алісою Коваленко та Любов’ю Дураковою. Аліса Коваленко народилася 1987 року в Запоріжжі, навчалася в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка на факультеті журналістики та у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого на режисера документального кіно. 2015 року здобула стипендію Gaude Polonia на навчання в Школі Анджея Вайди у Варшаві. Вибрана фільмографія: Так воно і є (2012), Баба Галя (2013), Сестра Zо (2014). Любов Дуракова народилася 1986 року у Харкові, навчалася в Московському державному університеті імені М. В. Ломоносова на гірничо-нафтовому факультеті та у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого на режисера документального кіно. 2015 року здобула стипендію Gaude Polonia на навчання у Школі Анджея Вайди у Варшаві. Вибрана фільмографія: Володька (2011), Вчитель історії (2012), Сестра Zо (2014). У ході зустрічі режисери документального фільму поділились з магістрантами досвідом створення документальних фільмів, розповіли, як виникла ідея зняти фільм «Аліса в Країні війни», яка була мотивація при роботі над цим проектом, для якої саме аудиторії знімався фільм та з якими складнощами довелося зіткнутися. Зустріч проводилася у форматі живої бесіди, у якій магістранти могли задавати свої питання та отримувати відповіді на них. Магістранти вирішили взяти участь у показі та обговоренні фільму «Аліса в Країні війни» у кінотеатрі 8 ½.

 

Кафедра медіакомунікацій

 
 
 

04.11.2016

Шрифт у комунікації

 

 
4 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Каразінського університету відбувся майстер-клас Євгена Садко «Шрифт у комунікації: функціональні, естетичні та правові аспекти». Євген Садко – дизайнер, засновник шрифтового веб-сервісу «Rentafont» – розповів магістрантам, що таке шрифти, які витоки їхньої появи, як правильно використовувати шрифти, при цьому не спотворюючи їх і не втрачаючи повноцінного функціоналу. На прикладі існуючих шрифтів Євген показав учасникам майстер-класу, де найчастіше застосовуються шрифти, які виникають складності при їх розробці та використанні. Дуже детально було розглянуто питання про авторське право у шрифтах і ліцензійне використання шрифтів. В якості приємного бонусу для студентів Євген розповів про свій інноваційний проект, розширючий можливості пошуку і використання шрифтів, де кожен може підібрати для свого проекту ліцензійні шрифти і придбати на них доступну ліцензію, а якщо виникнуть питання, звернутися за консультацією. На завершення майстер-класу всі бажаючі отримали оригінальні листівки з короткою інформацією про шрифти та проект «Rentafont». Майстер-клас, організований дизайнером, художником і мистецтвознавцем, доцентом кафедри Ольгою Квіткою у рамках навчальних курсів «Дизайн візуальних комунікацій» і «Морфологія графічних знаків», супроводжувався яскравою інтерактивної презентацією.

 

Кафедра медіакомунікацій

 
 
 

01.11.2016

Як створити музичний відеокліп?

 

 
1 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбувся майстер-клас Михайла Озерова на тему «Як знімати музичне відео». Михайло Озеров – режисер-постановник кліпів таких виконавців як Сергій Бабкін, Олександр Кутіков, Влад Святаш, груп «БандурасБанд», «Тонкая красная нить» і т. д. Кліпмейкер Михайло Озеров поділився з учасниками секретами створення музичних відеокліпів від задуму до готового продукту. На прикладі своїх робіт Михайло показав учасникам майстер-класу, з якими підводними каменями кліпмейкер зіткнувся на початку свого шляху, хто були його перші клієнти та в чому він черпає натхнення. Майстер-клас, організований телережисером та фільммейкером, старшим викладачем кафедри Максом Головачовим в рамках навчальних курсів «Основи відеозйомки і монтажу» і «Постпродакшн» магістратури «медіакомунікацій», супроводжувався мультимедійним показом кліпів з портфоліо Михайла Озерова.

 

Кафедра медіакомунікацій

 
 
 

28.10.2016

Театр і медіа: майстер-клас Дмитра Тернового

 

 
28 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Каразінського університету відбувся майстер-клас Дмитра Тернового (Dmytro Ternovyi) «Про божевільні цілі, шляхи їх досягнення та про те, чому це важливо. З глибоко особистого:) ». Дмитро Терновий – співзасновник Театру на Жуках, його продюсер, актор та драматург, ЙОГО п'єса у 2012 році перемогла на головному східноєвропейському конкурсі драматургії, переведена на німецьку, французьку, польську мови і поставлена ​​в Німеччині та Австрії. У минулому Дмитро Терновий – відомий харківський журналіст, власкор інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» і ряду економічних видань України. Ведучий майстер-класу поділився своїм досвідом переходу зі сфери журналістики у театральне середовище, повідав слухачам про те, з якими труднощами при цьому довелося зіткнутися, як вдалося подолати ці труднощі і досягти поставлених цілей, розповів про свої реалізовані театральні проекти та спектаклі, які планується поставити найближчим часом. Майстер-клас пройшов у форматі жвавої доброзичливій дискусії та переконав всіх учасників у тому, що театр і медіа тісно взаємопов'язані.

 

Кафедра медіакомунікацій

 
 
 

Сторінка 1 з 2312345...1020...Остання »