• Українська
  • Русский
  • English
Медіаосінь–2017: Результати виробничої практики магістрантів

Медіаосінь–2017: Результати виробничої практики магістрантів

15.11.2017

Медіаосінь 2017 року стала для студентів II курсу кафедри медіакомунікацій часом для практичного застосування знань – проходженням виробничої практики. Говорять, що «курчат за осінню рахують», ось і ми, керівники практики, спробуємо поділитися з Вами тими враженнями, які відчули у результаті звітних презентацій студентів-практикантів, що відбулися на кафедрі вже після проходження виробничої практики, а, може, для декого із студентів – і зламати стереотипи про те, що виробнича практика – це «щось сумне, та даремне». (Звісно, задля цього треба читати наш звіт до кінця).

Для натхнення наведемо всього лише декілька вражаючих фактів:

  • 30 прямих ефірів у форматі текстових повідомлень!
  • 100 макетів афіш для соціальних мереж та реклами!
  • 480 новин лише за два тижні!
  • Участь у медіапроектах та прес-конференціях, виготовлення імеджевих відеороликів та запрошень, фоторепортажі, відеозйомки, твітування, проведення контент-аналізів, написання інтерв’ю, новин та авторських матеріалів, дизайн сайтів, SEO-оптимізація текстів…

Що це? Це кадри з фільму про чудово працюючу редакцію новин десь на крутішому телеканалі? Ні! Це лише деякі результати виробничої практики студентів Медіаосіні–2017. Далі буде…

Коротка довідка для початку. Практика магістрантів кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету є невід’ємною складовою частиною навчального процесу та зазвичай проходить на початку II курсу. Цього року студенти вирушили на осінні «збори досвіду» вже з перших днів вересня. Вісім тижнів (з 1 вересня по 27 жовтня) «збирали досвід» студенти стаціонару, два тижні (з 18 по 29 вересня) – студенти заочного відділення.

Навіщо студентам проходити виробничу практику? Про це, певно, думає кожен студент, коли вперше чує про слово «практика». Проте, у проходженні виробничої практики, повірте, немає нічого страшного, а, як виявилося, є навіть багато корисного. Адже практика – це, насамперед, можливість застосування отриманих під час навчання знань. Та, як зазначено в методичних рекомендаціях, «метою виробничої практики також є надати студентам уявлення щодо медіакомунікацій і створення індивідуальних медіапроектів, сформувати навички роботи у різних медіаустановах, а також закріпити теоретичні знання та певні практичні навички, що були здобуті студентами в процесі вивчення основних навчальних курсів. Під час проходження виробничої практики студенти повинні оволодіти основними уявленнями щодо застосування новітніх технологій комунікації у сучасних медіазакладах».

Що робити на виробничій практиці? Опиняючись на виробничій практиці, студент-практикант починає жити за робочим внутрішнім устроєм тієї установи, на якій, власне, він опинився. Це фактично аксіома! «Частіше за все мої робочі будні починалися не з філіжанки кави, а зі дзвінків до прес-служб харківських виконавчих відомств, міністрів, народних депутатів. Іноді приходилось починати день у відділі поліції… у відділі комунікацій Національної поліції Харківської області, я маю на увазі, на прес-конференції або брифінгу» (зі звіту Світлана Стеценко, база практики – «KHARKIV Today»). Або ось: «Кожного дня головний редактор оголошував завдання на найближчий час; після чого ми обговорювали деталі. Якщо це були прес-конференції або зустрічі з чиновниками, або просто лекції, потрібно було робити текстову пряму трансляцію…» (зі звіту Валерії Селезньової, база практики – медіапроект «Накипело»).

Де проходять виробничу практику? На кафедрі медіакомунікацій не створюється ілюзія медіадосвіду – все по-дорослому: студенти отримують нові знання та досвід в справжніх медіаустановах, серед яких телеканали та прес-центри; інформаційні, креативні та рекламні агенції, дизайн-студії, інтернет-видання Києва та Харкова. Ось тому підтвердження. Базами виробничої практики студентів денної форми навчання були: ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», ГО «Детектор медіа», ГО «Харківський кризовий інфоцентр», Національна академія Національної гвардії України, Приватне підприємство фірма «Арт-Імідж», ТОВ «Еулайф груп», ТОВ «Промодо», ТОВ «Райзінг», ТОВ «УКРИНФОРМ ПЛЮС» та ін.

Базами виробничої практики студентів заочної форми навчання були: АТ «Новий Стиль», Event-agency «Винегрет», ТОВ «Промодо», Інтернет-журнал «ІМХО», КЗК «Харківська художня галерея ім. С. І. Васильківського», Медіагрупа «ПРАВДА ТУТ», Національна академія Національної гвардії України, Редакція сайту «Деловая столица», ТОВ «5 канал», ТОВ «Акваторія-Плюс», ТОВ «Креативна агенція Arriba!», ТОВ «Вау-Хау Студія» та ін.

Що в результаті? А в результаті – нічого! 🙂 Нічого зайвого, нічого, щоб не знадобилося у подальшому медіажитті! «Ця практика дала мені можливість познайомитись з цікавими людьми. Завдяки практиці я зрозуміла, що, можливо, після закінчення університету я вже зможу працювати за спеціальністю» (зі звіту Олени Коваленко, база практики – фірма «Rentafont»). «Я вкотре переконалася, що обрала вірну професію. Загалом практика виявилася цікавою, а головне – корисною та повчальною» (зі звіту Д. В. Караульної, база практики – ТОВ «5 канал ТБ»). «На практиці я отримала безліч корисних навичок у сфері практичного менеджменту, креативу та анімації… Це неймовірне відчуття спостерігати за тим, як із маленької ідеї народжується дещо вражаюче» (зі звіту Д. С. Караульної, база практики – ТОВ «Вау-Хау Студія»). За рідкими виключеннями, студенти мають відмінну характеристику керівника від бази практики та всю необхідну звітну документацію, що надана вчасно.

Отже, для підтвердження достовірності фактів хочемо поділитися з Вами частиною  найкращих доробок наших медіапрактикантів. Розпочинаємо ХІТ-ПАРАД СЕНСАЦІЙ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ–2017, у якому ми продемонструємо Вам все те найкраще, що було написано, змонтовано, зконструйовано, змодельовано, розроблено та презентовано, розкручено та доведено до фінішної прямої… нашими студентами!

Тематично наш ХІТ-ПАРАД відкриває справжня СЕНСАЦІЯ J! А точніше – практична робота студентки заочного відділення Крістіни Арлаускайте – дизайн корпоративного журналу «Наши сенсации» (база практики – АТ «Новий стиль»). https://drive.google.com/file/d/1i2LJS2SBJdadH2-t6lS2-AXsqj_SZwUC/view Вдивіться в обличчя цієї поважної людини на обкладинці. Чоловік мовчить, проте, здається, промовляє: «Хей! Медіалюди! А Ви круті!» Отже, робимо каву, читаємо та насолоджуємося журналом.

А тепер настає час драйвових відеозапрошень студентки денного відділення Олександри Карпової, розроблених спеціально для школи 3D графіки та анімації «3D Maya». Робіть свій «клік» та дивіться разом з нами! https://drive.google.com/open?id=1pKCx2YK7HO2PIks6hBf-jrLZk_QoyaqqПродовжує наш ХІТ-ПАРАД надихаючий матеріал Дар’ї Перельмутер (база практики – інтернет-журнал «InKyiv»), яка здійснила збір та аналіз творчих і наукових праць відомого харківського професора-літературознавця Л. В. Ушкалова, провела розшифрування та редагування аудіального тексту, написала статтю, взяла численні інтерв’ю. http://inkyiv.com.ua/2017/09/z-oleksiivki-zakhid-duzhe-dobro-vidno/

Панове, зробимо перерву на новини! До Вашої уваги наступний учасник нашого ХІТ-ПАРАДУ – студентка заочного відділення Діана Караульна, яка шалено творчо провела дні практики на базі ТОВ «5 канал». Як результат – ці новинні матеріали.


А от Євгенія Прорвіна (база практики – рекламна агенція IMARIS) весь період практики працювала як бджілка: здійснювала написання інтерв’ю, новин та авторських статей, SEO-оптимізацію текстів, підбір фото- та відеоматеріалів, редагування та вичитку матеріалів, переклад текстів тощо. Результати –   цілий осінній букетик медових квіточок у вигляді статей – вже у нашому ХІТ-ПАРАДІ! Читаємо.

https://inforesist.org/nedostroennoe-zhile-kak-ne-popastsya-na-kvartirnuyu-aferu-i-nayti-dobrosovestnogo-zastroyshhika/

http://www.capital.ua/ru/photo/97540-novostroyka-za-gorodom-naskolko-eto-komfortno

https://www.svadba.kharkov.ua/intervyu/

Сюжет студента-практиканта денного відділення Олександра Ліпея потребує Вашої уваги, бо розповідає про болючу тему здоров’я. Сюжет створено на базі практики «Харківський кризовий інфоцентр» (медіапроект «Накипело»).

Дивимось!

Вищезазначену тему здоров’я продовжує наступна робота нашого ХІТ-ПАРАДУ.  Валерія Селезньова (база практики – «Харківський кризовий інфоцентр», медіапроект «Накипело») під час проходження практики здобула досвід написання журналістських матеріалів, фотографування, зйомки та монтажу відео; підготувала шістнадцять матеріалів, з них опубліковано тринадцять. Ось одна стаття з чудових робіт Валерії: https://nakipelo.ua/psihologi-budut-konsultirovat-ukraintsev-onlajn/

А тепер зануримося у світ сайтів. Їх створення та наповнення – творчий та «магічний» процес, чи не так? Надія Гранкіна, на нашу думку, цілком з ним справилася (на базі практики ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»). Тож, настав час оновити філіжанку кави та поглянути на це «сайтове» диво: http://fri.ua.tilda.ws/

Теми статей наших практикантів яскраві та різнобарвні. От і наступна учасниця ХІТ-ПАРАДУ Наталія Основа (база практики – «Акваторія-Плюс») торкнулася доволі цікавої і суто жіночої теми… Про що ж вона? Дізнавайтеся тут! http://giraffeopt.in.ua/2017/10/05/

Наш ХІТ-ПАРАД фінішує неймовірно цікавою роботою Олени Леонової (інтернет-журнал «ІМХО»).

http://im-ho.media/svyatoslav-vakarchuk/
http://im-ho.media/roman-timofeev-glyantsevyj-zhurnal/

Та, незважаючи на стрімке закінчення нашого ХІТ-ПАРАДУ, є добра новина: далі буде! Хоча вже у 2018 році. Тож, ми не говоримо «прощавай». До зустрічі на виробничій практиці «МЕДІАОСІНЬ–2018»!

 

Практикуймося, друзі! Бо це того варте!

 

Медіазвіт підготувала
Куратор Медіаосіні-2017,
а за сумісництвом –
один з кураторів виробничої практики
ГАННА КУРІННА

 

Кафедра медіакомунікацій

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x