• Українська

З 12 по 16 вересня 2011 року життя магістратури було надзвичайно інтенсивним і креативним. У період осінньої настановної сесії студентів заочного відділення магістратури «Медіа-комунікації» відбулося знайомство магістрантів з викладачами кафедри, було проведено 13 лекцій та практикумів (у тому числі «Створення авторських телепрограм» Олени Григор’євої, «Медіа-критика» Володимира Міславського, «Теорія візуальної культури» Дмитра Петренка, «Історія та теорія медіа» Сергія Стебльова, «Мультимедіа і гіпертекст» Лідії Стародубцевої, «Графічний дизайн» Іллі Павлова, «Інтернет-комунікації та web-дизайн» Дмитра Булавіна, «Кіберкультура» Ольги Філіппової та ін.), а також відбулися майстер-клас з технологій інтернет-телебачення, проведений Головним редактором газети «П’ятниця» Ігорем Піддубним, відкрита лекція «Стімпанк» дизайнера Максима Розенфельда і практикум на телеканалі «ОТБ», проведений під керівництвом Генерального директора телерадіокомпанії «ОТБ» Сергія Гулевського і Директора ТО «Корта» Ігоря Денисюка. Надаємо слово магістрантам:

“Перший тиждень магістратури був для мене на зразок квесту. Завдання було майже нереальним: за чотири години встигнути виконати завдання цілого робочого дня, не запізнитися на лекцію та ще й вижити до вечора. Зізнаюся, що додому я (та думаю не тільки я) просто приповзала. Але воно того варте! Вперше за все студентське життя хотілося ходити до універу, щось записувати, дискутувати. За декілька днів встигли все: і знайти нових друзів та однодумців, і дізнатися безліч цікавих речей, і посперечатися, і навіть заблукати в стінах альма матер. Так приємно було бачити викладачів, захоплених своєю справою, які, не зважаючи на обмаль часу, з таким запалом діляться зі студентами всім своїм досвідом, своїми ідеями і мріями. Студенти відповіли тим же. Очі горіли, ідеї народжувалися одна за одною. Жодне завдання не залишалося без уваги та обговорення. Під одним дахом зібралися люди різного віку, різних професій та вподобань, але всіх поєднувала нестримна жага творчості. Я впевнена, що навчальний рік буде плідним і підніме всіх нас ще на одну сходинку у особистому розвитку і творчих досягненнях.”


Альона Чернова

“Мені давно хотілося летіти на стрімких крилах часу, не пропустивши жодної із важливих ознак нестримного і захоплюючого сучасного світу. До цього моменту я вивчала засоби комунікації, але лише їхні технічні сторони. На настановчій сесії викладачі привідкрили завісу таємниць у розвитку та сприйняття фотографії, кінематографії, кіберкультури та інших засобів візуальної комунікації, що впливають на людину і формують її витончений внутрішній світ. Була вражена професіоналізмом викладачів, захоплених своєю справою, прагнучих за короткий термін привити нам, студентам, інтерес і свій запал. А й справді, після побаченого і почутого хочеться робити цікаві медіа-проекти, розвиватися самій і заохочувати до цього інших. Добре організована програма занять, цікаві зустрічі і майстер-класи, прекрасний викладацький склад та чудові одногрупники – запорука успішної та продуктивної роботи у цьому напрямку. Шалені емоції, дуже задоволена! Ось такі у мене медіа-враження :)”


Анастасія Підтоптана

«12 вересня 2011року відбулася зустріч-знайомство студентів заочного відділення з медіа-магами кафедри медіа-комунікацій. Знайомство пройшло на досить веселій ноті, тому що і студенти, і викладачі кафедри були дуже раді цій зустрічі. До того ж майбутні медіа-маги прийшли у медіа-сферу з самих різноманітних сфер: це соціологи, журналісти, економісти, культурологи, філософи, спеціалісти з іноземних мов. Спочатку завідуюча кафедри Лідія Стародубцева привітала всіх нас зі вступом і побажала нам успіхів у навчанні, потім кожен з нас та викладачі представилися. Атмосфера знайомства була радісною, усміхненою та приємною, чого ж ще можна чекати від людей, які так само приємні і з якими хочеться співпрацювати? Дуже сподобалось знайомство, враження лише приємні, і стільки позитиву що аж хочеться кричати від радості:). Після знайомства у нас почалися пари… Першою була лекція з предмету «Болонський процес та вища освіта в Україні», який викладає Ольга Плахотник. Було дуже цікаво, оскільки пані Ольга поділилася враженнями щодо освіти як в Україні, так і за її межами. Лекція проходила в формі діалогу викладач ? студент. Наступна пара – «Медіа-критика», де Володимир Міславський не лише розповів про історію кінематографа, а й показав деякі фрагменти з кінострічок Англії, Німеччини, Франції, Данії та СРСР. Лекції на протязі всього тижня дуже вразили, так як всі предмети, особисто для мене, нові та цікаві, а викладачі зрозуміло і професіонально діляться знаннями. Дуже запам’ятався майстер-клас Ігоря Піддубного, який поділився з нами своїм життєво-професійним досвідом. …Ось і закінчилася установча сесія, викладачі дали нам установку та завдання. І тепер ми, на зимовій сесії, маємо показати викладачам виконані завдання. А їх, повірте, не мало, не багато + курсова робота! Тож натхнення та творчих успіхів Вам, мої одногрупники – медіа-маги! Думаю, все буде добре, інакше бути не може.»


Уляна Феннич

“If the music is too loud – you’re too old”

“День. А точніше післяобідній день. І надприродні очікування моїх хворих фантазій. Що ж це все буде означати? Медіа, гіпертекст і критика всього, що тебе оточує? Є бажання дізнатися якомога швидше про всі відтінки предметів, які мешкають в моєму новому будинку – «Кафедра медіа-комунікації». Please, welcome to…
По-перше, мені дуже хотілося розтягнути час свого перебування на настановних лекціях, тому що інтерес до матеріалу перевершив всі мої очікування. По-друге, я зрозумів, що слід розібратися не з тим ЩО, а все ж з тим, ЯК! впливає продукт урбаністичної культури людства на зовсім свіжі (і далеко не свіжі) мізки оточуючого мене люду.
Це нові знання, це в першу чергу ПРАКТИЧНІ знання, які так необхідні у нашому новому життєвому форматі. І я радий, точніше АРХІ-радий, що мені випала можливість вчитися в особистостей, ладних творити разом з тобою історико-культурний простір майбутнього.
Можливо, нам всім вдасться змінити окремі ярлики впливу Media (або зміниться самим?). Думаю, відповіді на всі питання ми вже готуємо в гіперпросторі своїх медіа-чернеток.

P.S. Так хочеться спробувати зіграти свою божевільну партію в цьому оркестрі бездротової сучасності.

Усмішок!”


Микола Якименко

 

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x