• Українська
  • English
Slider

Майстер-класи

У межах магістерської програми «Медіакомунікації» майстер-класи, тренінги, воркшопи і практикуми проводять відомі медіаексперти і медіафахівці: журналісти, медіакритики, редактори, блогери, автори теле- і радіопрограм, IT-фахівці, дизайнери, копірайтери, логомейкери, режисери, продюсери, фотографи, фільммейкери, медіахудожники, спеціалісти з реклами, брендингу і PR. З магістрантами працюють «патріархи» міських медіа, фахівці з інших міст і країн: Австрії, Великої Британії, Німеччини, США, Польщі, Франції, Чехії та ін. Також ми практикуємо круглі столи, прес-конференції, скайп-сесії та онлайн-дискусії.

Майстер-класи за 2018 рік
Майстер-класи за 2017 рік
Майстер-класи за 2016 рік
Майстер-класи за 2015 рік
Майстер-класи за 2014 рік
Майстер-класи за 2013 рік
Майстер-класи за 2012 рік
Майстер-класи за 2011 рік
Майстер-класи за 2010 рік
Майстер-класи за 2009 рік

 

 

 


 
 

 
 
 

Володимир Кулібаба
Майстер-клас із спеціалістом відеомапінгу

22 листопада 2018 на кафедрі відбувся майстер-клас із спеціалістом відеомапінгу Володимиром Кулібабою. Магістранти побачили, як створюється контент для проекцій.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

БОСИЛЬКА ЩЕДЛІХ
Зустріч з експерткою з питання травми та подолання її наслідків

14 листопада 2018 відбулася зустріч з експерткою з питання травми та подолання її наслідків Босількою Шедліх (Bosiljka Schedlich). Босілька Шедліх (Bosiljka Schedlich) – засновник та виконавчий директор громадської організації südost Europa Kultur e.V. з офісом в Берліні. Вона розповіла про своє дитинство та становлення її активної громадянської позиції.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

НОННА ГОРБАЧЕНКО
Майстер-клас «Пісочна анімація»

5 жовтня 2018 року на кафедрі медіакомунікацій Каразінського університету відбувся незвичний майстер-клас. Наші студенти вчились пісочній анімації. Майбутня журналістка Нонна Горбаченко – справжня майстриня й чарівниця піску – познайомила своїх колег з історією пісочної анімації.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

МАРИНА РІЧЧІ
Зустріч з італійською журналісткою

Зустріч італійської журналістки Марини Річчі зі студентами і гостями кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Каразінського університету, що відбулася 27 квітня 2018 року у межах Дантефесту. У якості модераторки, співбесідниці і перекладачки з італійської виступила вже знайома нам неперевершена Сімона Меркантіні.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ОЛЕКСАНДР ШВЕЦОВ
Мистецтво гриму: майстер-клас

10 квітня 2018 року під час майстер-класу Олександра Шевцова “Мистецтво гриму” екстравагантний мейкап “Три подряпини дикого звіра” майстер зробив на обличчі професора Лідії Стародубцевої. Студенти не тільки наочно познайомилися з технологією кіногриму, але й дізналися, чим театральний грим відрізняється від кінематографічного, які матеріали застосовуються у сучасному гримі, чим латекс відрізняється від гумусу, яку специфіку має робота гримера та ще багато цікавого.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ОЛЕКСАНДРА НЕНЬКО
Відкрита лекція «Культурна акупунктура міста»

6 квітня 2018 року на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Каразінського університету відбулася відкрита лекція соціолога Олександри Ненько «Культурна акупунктура міста». «Культурна акупунктура міста» – підхід до розвитку міських територій, заснований на сучасній парадигмі міської акупунктури, пов’язаної з іменами Мануеля Де Сола Моралеса, Джемі Лернера і Марко Касагранде.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ОЛЕНА ВОЛЯНСЬКА
Головне – це ІДЕЯ: майстер-клас

30 березня 2018 року в Каразінському університеті майстер-клас з ораторського мистецтва на кафедрі медіакомунікацій провела Олена Волянська, доцент кафедри соціології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і доцент кафедри прикладної соціології та соціальних коммунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Ключові питання майстер-класу: чому вісімнадцятихвилинний виступ краще за годинний; як викликати сміх, не розповідаючи анекдотів; чи «заразливий» ентузіазм; чи можуть історії «синхронізувати» вашу свідомість і свідомість слухачів.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

БЕН МОЗЕС
Майстер-клас про документальне кіно

13 березня 2018 року відбувся майстер-клас американського режисера документального кіно Бенджаміна Мозеса, який прибув з двохтижневим візитом до Харкова та став справжнім другом кафедри медіакомунікацій. Бен розповів про те, як створюються історії, організовуються зйомки та багато іншого

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ДМИТРО МИКИША
Зустріч з актором «Дуже відомого театру»

23 лютого 2018 року гостем кафедри медіакомунікацій став молодий актор «Дуже відомого театру», перформер та громадський діяч Дмитро Микиша. Гість розповів про театр та непередбачуваність життя, про здатність руйнувати «стіни» і перепони на шляху до мети та тернистість цього шляху.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

МАЙКЛ БАСЕР
Майстер-клас сценариста Ванкуверської кіношколи

16 лютого 2018 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас від голови факультету Сценарного мистецтва Ванкуверської Кіношколи Майкла Басера, за темою «Професійний storytelling». Сценарист розповів присутнім про створення характерів, специфіку побудови телевізійного серіалу та відповів на питання всім бажаючим.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 
 

ІРИНА РОМАЛІЙСЬКА, МИХАЙЛО КУКІН
Майстер-клас від фахівців «Громадського радіо»

15 грудня 2017 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас від медіафахівців «Громадського радіо» за темою «Журналістські стандарти». «Лекція» більш нагадувала бесіду, та викликала жвавий інтерес у студентів 1 курсу програми. Журналісти були натхнені зустріччю та пишаються тим, що ця сфера все так само приваблюває талановитих молодих людей.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ВОЛОДИМИР НІКІТІН
Лекція «Майбутнє: концепти і парадокси»

24 листопада 2017 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася лекція київського методолога, культуролога Володимира Нікітіна. Доповідач розповів про тонкощі дефініцій прогностики, пророцтва і планування; про нелінійний час; про те, що відбувається з культурою, яка переходить від світу текстів до світу образів; про медіа і сучасну освіту; про те, чим відрізняються «точка зору», «картина світу» і «позиція» та багато іншого.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

КАТЕРИНА УСМЕНЦЕВА
Майстер-клас режисера дитячих програм

18 листопада 2017 року кафедру медіакомунікацій відвідала Катерина Усменцева – режисер дитячих телепрограм, директор школи фільмейкерів «Новий кадр». Вона провела цікаву лекцію на тему дитячого контенту в сучасному українському телебаченні, яке знаходиться на низькому рівні залучення «малих» глядачів до екранів.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

КАТЕРИНА МАКАРЕВИЧ
«Філософські мандри»

10 листопада 2017 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч з журналісткою та продюсером Катериною Макаревич. До Харкова Катерина прибула зі своїм новим проектом «філософських мандрів», мета якого – пошук української ідентичності, спільного у таких різних містах як Львів і Харків, Кам’янець-Подільський і Одеса.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

НАТАЛІЯ НАЗАРЕНКО
Зустріч із спостерігачем за виборами

1 листопада 2017 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася відкрита лекція спостерігача МАГ «Цифра» Наталії Назаренко, присвячена двом останнім місіям спостереження за виборами в Литві та Чехії. Наталя Назарівна розповіла студентам про секрети успішних виборів у Литві та Чехії.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ДЖІДЖІ ДОНЕЛЛІ
Італійський журналіст – гість кафедри

31 жовтня 2017 року до студентів кафедри медіакомунікацій завітав журналіст італійської радіостанції Radio 24 Джіджі Донеллі (Gigi Donelli). Під час зустрічі пан Донеллі ознайомив магістрантів зі своїм баченням тенденцій розвитку медіа в Італії та порівняв їх з українськими реаліями. Після розповіді Джіджі студенти мали змогу ставити власні запитання та поступово почалася жвава дискусія з приводу драматичної ситуації в Україні та ставлення до неї жителів ЄС.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ОРЕСТ СУШКО
Голівудський режисер на кафедрі

27 жовтня 2017 року до кафедри медіакомунікацій завітав американсько-канадський кінорежисер, продюсер, звукорежисер українського походження Орест Сушко, де провів зустріч зі студентами. Зустріч завершилася переглядом фільму Ореста Сушка “Хоробра сімнадцятка”, присвяченого історії української капели бандуристів, и живою грою на бандурі у виконанні студента одного з героїв фільму, Назара.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ТЕТЯНА ПОСТАВНА
Зустріч з випускаючим редактором тревел-шоу «Орел і Решка»

20 жовтня 2017 року з відкритою лекцією перед магістрантами виступила випускаючий редактор тревел-шоу «Орел і Решка» Тетяна Поставна, колишня студентка кафедри медіакомунікацій. Під час спілкування студенти дізналися про всі етапи створення шоу: від пошуку сюжету та локації до затвердження на телебаченні. Тетяна розповіла про пригоди, які супроводжують знімальну групу (погодні умови, культурні конфлікти), та складність і відповідальність постпродакшну.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

СЕРГІЙ КОЗЛОВ
Майстер-клас з фотографії на даху

20 жовтня 2017 року студенти кафедри медіакомунікацій зустрілися з одним із найкращих фотографів України Сергієм Козловим, в незвичайному місці – на даху Головного корпусу університету. Сергій Іванович розповів про всі нюанси своєї професії, від походження слова “репортаж”, до техніки, яка найкраще підходить для такого виду зйомки; познайомив слухачів і з найголовнішими принципами репортажної зйомки: документальність, оперативність, хронологічність, оповідальність і емоційність.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

АННА МЕЛЬНІКОВА
Сучасна голландська фотографія

29 вересня 2017 року у творчій мультимедійній лабораторії кафедри медіакомунікацій відбувся майстер-клас «Сучасна голландська фотографія» від харківського митця Анни Мельникової. Анна здійснила присутнім студентам-магістрантам та співробітникам екскурс до національних особливостей голландської фотографії, на прикладі світлин визнаних у всьому світі фотомитців Ервіна Олафа, Хендріка Керстенса, Антона Корбейна розповіла про специфіку їх стиля, світлописання та образів. Також вона поділилася своїми фотопроектами з серій «Анатомія ботаніки» та «Largo» і особистою історією.

Детальніше дивіться тут. З роботами фотографа можна озннайомитися за посиланням

 


 
 

 
 

ОЛЕКСАНДР ШВЕЦОВ
Майстер-клас з пластилінової анимації

22 вересня 2017 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас від режисера ігрового кіно та пластилінової анімації Олександра Швецова. Медіамитець розповів про засоби художньої виразності анімаційного фільму: освітлення, колір, музику та ін. Олександр надав деякі поради щодо створення пластилінових персонажів і виготовлення їх моделей, продемонстрував приклади своїх робіт.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

АНДРІЙ КУЛИКОВ
Зустріч із журналістом

7 вересня 2017 року новий сезон на кафедрі медіакомунікацій відкрив своїм візитом відомий теле- та радіоведучий Андрій Куликов, співзасновник «Громадського радіо» і голова Всеукраїнської громадської організації «Комісія з журналістської етики». Під час майстер-класу, який відбувся в оновленій мультимедійній лабораторії, разом із викладачем кафедри, журналістом Радіо Свобода Володимиром Носковим Андрій розповів присутнім про проблеми професійної етики та «вікна можливостей» для журналіста.

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

РОМАН МІНІН
Тенденції сучасного українського мистецтва

22 березня 2017 року в Центрі медіакомунікацій і візуальних досліджень в рамках курсу «Сучасне візуальне мистецтво» (керівник курсу – Тетяна Тумасян) відбулася зустріч із сучасним українським художником Романом Мініним (1981 р. н.). Роман Мінін – учасник персональних та групових виставок в Україні та за кордоном (США, Німеччина, Австрія, Польща та ін.), організатор Фестивалю стріт-арту в Харкові. Під час зустрічі Роман розповів про перспективи залучення творчої молоді до мистецької діяльності та про свій майбутній проект «TRANSFORMATKA».

Детальніше дивіться тут

 


 
 

 
 

ГАЛИНА СКЛЯРЕВСЬКА
І знов – про свободу слова

17 березня 2017 року кафедру медіакомунікацій відвідала київська журналістка, заступниця шеф-редакторки видання «Детектор медіа» Галина Скляревська. На майстер-класі мова шла про сучасні українські медіа, пов’язані з професією журналіста ризики, прозорість суспільства, цензуру та свободу слова.

Детальніше дивіться тут

 
 


 
 

 
 

КОСТЯНТИН ФЕНДРІКОВ
Media Management Team

3 березня 2017 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас журналіста Костянтина Фендрікова з управління медійною командою. Костянтин Фендріков – член Національної спілки журналістів України, засновник суспільного руху «Життя за правилами». Ведучий майстер-класу поділився своїм досвідом щодо організації праці в медіаколективі.

Детальніше дивіться тут

 
 


 
 

 
 
 

ОЛЕКСАНДР АЛТУНЯН
Сучасний інформаційний простір

25 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас доцента факультета журналістики Міжнародного університету в Москві Олександра Алтуняна, спеціаліста в сфері аналіза діскурсу. Експерт презентував власну концепцію збою системи сучасного інформаційного простору на прикладі дискусійних моментів виборів у США.

Детальніше дивіться тут

 
 


 
 

 
 

ДМИТРО ВОВК
Свобода релігії versus свобода самовираження і преси

18 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас, проведений Дмитром Вовком – кандидатом юридичних наук, доцентом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експертом проектів Ради Європи, ОБСЄ та Freedom House. Тема майстер-класу — тонка межа між свободою слова та єрессю. Дмитро Вовк навів приклади скандалів, коли були ображені почуття віруючих (рок-опера «Ісус Христос – суперзірка», карикатури «Шарлі Ебдо»), та розповів про можливі протидії тиску з боку релігійних організацій.

Детальніше дивіться тут

 
 


 
 

 
 

ІГОР ПОМЕРАНЦЕВ
Поезія і радіо

18 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулась творча зустріч із поетом, письменником, есеїстом, публіцистом і радіодраматургом Ігорем Померанцевим (Лондон/Мюнхен/Прага). Ключовими темами стали феномен громадського радіо, демократичні ціності та поетичний голос в радійному мистецтві. На завершення зустрічі було продемонстровано фрагменти із сумісного фільму Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої «Час вийшов», присвяченого магії радіо, поезії, і «пам’яті голосів».

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АЛІСА КОВАЛЕНКО, ЛЮБОВ ДУРАКОВА
Зустріч з режисерами документального кіно

4 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулась зустріч з режисерами документального фільму «Аліса в Країні війни» Алісою Коваленко та Любов’ю Дураковою. Обидві режисерки вивчалися у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, та здобули в 2015 році стипендію Gaude Polonia на навчання в Школі Анджея Вайди у Варшаві. На зустрічі вони розповіли про ідею фільма та свою роботу над проектом.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ЄВГЕН САДКО
Шрифт в комунікації: функціональні, естетичні і правові аспекти

4 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас дизайнера та засновника шрифтового веб-сервіса «Rentafont» Євгена Садка. Він розповів магістрантам, що таке шрифти, як правильно застосовувати їх, як здійснюється авторське право в цій сфері та презентував свій сервіс, де кожен бажаючий може обрати доречний для своіх завдань шрифт.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МИХАЙЛО ОЗЕРОВ
Як створити музичний відеокліп?

1 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас від Михайла Озерова – режисера відеокліпів таких виконавців як Сергій Бабкін, Олександр Кутіков, гурта «Тонкая красная нить» та ін. Кліпмейкер продемонстрував присутнім власні роботи та розповів про складнощі, з якими стикається режисер на шляху від задуму до його втілення.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АДРІАН КАРМАЗІН
Українська служба «Голосу Америки»

1 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч з Адріаном Кармазіним, який 27 років очолював Українську службу «Голосу Америки». Журналіст обсудив зі студентами актуальні суспільні й політичні теми, зокрема президентьскі вибори в США та українсько-американські відносини.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДМИТРО ТЕРНОВИЙ
Про скажені цілі, шляхи їх досягнення, та чому це важливо

28 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч із співзасновником Театру на Жуках, актером та драматургом Дмитром Терновим, екс-журналістом. Ведучий поділився своїм досвідом переходу із сфери журналістики в театральне середовище, розвопів про те, як він подолав пов’язані з цим труднощі, та про спектаклі театру (реалізовані й ті, що плануються).

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

КШИШТОФ КОПЧИНСЬКИЙ
Продюсування документального фільму

13 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас польського кінорежисера та продюсера Кшиштофа Копчинського, члена кількох кіноасоціацій (в тому числі міжнародних), лауреата 17 нагород, засновника компанії «Eureka Media Production Company», що виступила продюсером вже понад 40 картин. Режисер розповів студентам про тонкощі створення та продюсування документальних фільмів, зокрема про вибір аудіторії та шляхи донесення власних ідей до глядача.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ТАРАС ДЕМКО, АРТЕМ ГАЛИЦЬКИЙ
Дерріда і Сковорода: Мандрівне радіо

11 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч із ведучим програми «Територія класики» на українському радіо «Сковорода» Тарасом Демко, де він знайомить слухачів з класичною музикою. Радіо «Сковорода» є уникальним медіастартапом в Україні, яке без власної студії збирає більш ніж 14 000 прослуховувань за тиждень. До майстер-класу приєднався також редактор радіо Артем Галицький в форматі онлайн-конференції і розповів про філософську концепцію мандрівного радіо.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

СВІТЛАНА ДАХІНА
Мистецтво анімації: Ворк-шоп

7 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся воркшоп з анімації. Лектор – Світлана Дахіна, режисер, засновник студії та Школи Мультиплікації «Toon Fox», викладач напрямку «Анімація». Світлана розповіла присутнім про використовування цього виду кіномистецтва в сучасності, його важливість, необхідне програмне забезпечення, а також надала можливість спробувати себе в створенні примітивної анімації.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МАРИНА ДРОЗД, КАТЕРИНА ЄГОРЕНКОВА
Керівництво ньюзрумом

4 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій в рамках курсу «Телевізийні новини» відбулися майстер-клас екс-шеф-редактора Медіагрупи «Об’єктив» Марини Дрозд і диктора, ведучої «Об’єктив-новин» Катерини Єгоренкової. Студенти мали можливість дізнатися, як зверстати випуск новин, щоб не втратити рейтинг, як координувати працю з іншими колегами та як працювати наживо.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АНДРІЙ УТЕВСЬКИЙ
Як побачити Антарктику

30 вересня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас кандидата біологічних наук, доцента кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Андрія Утевського, члена Товариства професійних інструкторів підводного плавання України. Лектор розповів про свій досвід фотографування природи Антарктики та підводного світу, загрози для життя, з якими стикаються полярники, та продемонстрував власні фотоработи й спеціальну техніку.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

КАТЕРИНА ЯРЕСЬКО
Розвиток громадянської журналістики в Україні як фактор суспільно-державних перетворень

9 вересня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас Катерини Яресько, присвячений проблемі розвитку громадянської журналістики в Україні. Ведуча – завідувач кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця, а також волонтер та блогер. Для магістрантів кафедри було презентовано Інтернет-проект «InformNapalm» – ресурс для журналістських розслідувань на тему військового конфлікту на Донбасі.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДАША ШУЛЯК І ОЛЯ КОСТЮЧЕНКО
Інтернет-видання з нуля: створення і просування

29 квітня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас творчої групи молодіжної інтернет-газети URBO. Шеф-редактор Даша Шуляк і редактор Оля Костюченко виступили з докладом про те, як можна створити видання, майже не маючи ресурсів, але маючи бажання та ентузіазм, і як потім його просувати в інтернет-мережі.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МАРІЯ МАЛЕВСЬКА, ОЛЕКСАНДР БРИНЗА
Польовий корпункт: Специфіка роботи поза офісом. Відрядження. Зона АТО. Прямі включення

26 квітня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас «Польовий корпункт: специфіка роботи поза офісом. Відрядження. Зона АТО. Прямі включення». Ведучі майстер-класу – власні кореспонденти телеканалу СТБ в Харкові: журналіст Марія Малевська і оператор Олександр Бринза.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ГАМЛЕТ ЗИНЬКІВСЬКИЙ
Відкрита зустріч із художником

13 квітня 2016 року в галереї сучасного мистецтва «VOVATANYA» відбулась відкрита зустріч із митцем, автором проекту «Ни о Чем» Гамлетом Зиньківським. Художник провів бесіду із магістрантами кафедри медіакомунікацій про свій новий арт-проект.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ШЕРОН РОУС РІЧЧІАДІ-ФОЛВЕЛЛ, ФРЕНК ФОЛВЕЛЛ
Обмін досвідом з американськими колегами-журналістами

1 квітня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулась зустріч з американськими журналістами: стипендіатом Програми академічних обмінів імені Фулбрайта, фахівцем в галузі журналістики, професором факультету журналістики Університету Індіани-Пердью Індіанаполіс (м. Індіанаполіс, США) Шерон Роус Річчіаді-Фолвелл та фотожурналістом Френком Фолвеллом.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

БОГДАН ЛОГВИНЕНКО
Комунікації в туризмі та івентах

25 березня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас журналіста, письменника, телеведучого, літературного критика та культурного менеджера Богдана Логвиненка за темою «Комунікації в туризмі та івентах».

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕГ ХОМЕНОК
Комунікації в туризмі та івентах

15 березня 2016 року в приміщенні Почесного консульства ФРН український журналіст і медіатренер Олег Хоменок провів майстер-клас на тему: «Журналістське розслідування».

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 
 

ВОЛОДИМИР КУЛІБАБА
Технології відеомапінгу

10 грудня 2015 року гостем кафедри медіакомунікацій став відеохудожник-монументаліст Володимир Кулібаба, який провів майстер-клас на тему «Технології відеомапінгу».

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕНА ЗІНЕНКО
Інструменти креативних стратегій в івенті

8 грудня 2015 року гостем кафедри медіакомунікацій стала режисер, креативний директор ТО «Дwа Тоwаррища», куратор соціального проекту «Детская площАРТка» Олена Зіненко, яка провела майстер-клас на тему «Інструменти креативних стратегій в івенті».

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ПИСЬМЕННИКИ АЙОВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Творча зустріч

2 грудня 2015 року на кафедрі медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулася зустріч з письменницькою делегацією проекту читання лекцій Міжнародної письменницької програми Айовського університету.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ІГОР ПОМЕРАНЦЕВ
Радіо: технологія або мистецтво?

1 грудня 2015 року гостем кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна став поет, письменник, радіодраматург Ігор Померанцев (Радіо Свобода, Прага), який провів для студентів майстер-клас на тему «Радіо: технологія чи мистецтво?».

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ІРЖИ СТЕЙСКАЛ
Зустріч з кінорежисером

18 листопада 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч студентів та викладачів із чеським режисером Іржи Стейскалом. Режисер розповів про свій документальний фільм «Яма», знятий в Києві і присвячений життю незвичайної української родини.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕКСАНДР АЛТУНЯН
Медіадискурс: Прийоми і смисли

15 жовтня 2015 року з відкритою лекцією «Медіадискурс: прийоми і смисли» у Центрі медіа-комунікацій та візуальних досліджень ХНУ імені В. Н. Каразіна виступив Олександр Алтунян – кандидат філологічних наук, доцент факультету журналістики Міжнародного університету в Москві, фахівець у сфері аналізу дискурсу та історії журналістики як суспільно-політичного інституту, автор численних публікацій, серед яких – «Аналіз політичного тексту» (2006, 2012, 2014), двотомна «Хрестоматія історії російської журналістики (1703-1855)» та ін.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕКСІЙ ШАЛАЙСЬКИЙ
Зустріч з головним редактором порталу «Наші гроші»

29 вересня 2015 року відбулася зустріч головного редактора порталу «Наші гроші» Олексія Шалайського зі студентами кафедри медіа-комунікацій. Зустріч була присвячена підготовці та проведенню журналістських розслідувань.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МАЙКЛ ДОНАЛЬДСОН, ЙЕН ЧЕЙНІ
Зустріч з американськими кінематографистами

26 травня 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч студентів магістратури з експертом у галузі медіаправа Майклом Дональдсоном (Лос-Анджелес, США) і режисером документальних фільмів Йеном Чейні (Нью-Йорк, США). В межах зустрічі обговорювалися проблеми українського незалежного документального кіно. Йен Чейні акцентував увагу на особливій значущості документальних фільмів-розслідувань, присвячених актуальним соціальним проблемам. Майкл Дональдсон розповів студентам про досвід захисту прав американських незалежних режисерів-документалістів.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДАНИЛО ЯНЕВСЬКИЙ
Творча зустріч із Заслуженим журналістом України

15 квітня 2015 року кафедру медіакомунікацій відвідав Заслужений журналіст України Данило Борисович Яневський. Лектор здивував аудиторію своєю екстравагантною блискучою манерою і оригінальною риторикою.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

СЕРГІЙ ПЕТРОВ
Кіберпанк і стімпанк-дизайн від Bob Basset: просування бренду в Інтернеті

07 квітня 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас знаменитого дизайнера Сергія Петрова, одного із засновників бренду Bob Basset. Дизайн-студія працює в області предметного дизайну і фешн-арту. Місія студії – змінити візуальні коди навколишнього простору.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

РОСТИСЛАВ ХОТІН
Скайп-мітинг з кореспондентом Радіо «Свобода» в Празі

2 квітня 2015 року студенти кафедри медіакомунікацій провели скайп-конференцію з кореспондентом Радіо «Свобода» в Празі Ростиславом Хотіним. Ростислав розповів про особливості роботи радіо та Українську службу BBC, де він працював 12 років.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

СЕРГІЙ ЖАДАН
Війна та культура: діалог ворогів?

30 березня 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася творча зустріч з харківським поетом і письменником Сергієм Жаданом, де він презентував свою нову книгу віршів та перекладів «Життя Марії», а також зачитав деякі з них.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДМИТРО ГОРДОН
Скайп-сесія з видатним журналістом

25 березня 2015 року магістранти кафедри медіакомунікацій виступили інтерв’юерами видатного українського письменника, журналіста та телеведучого. Під час зустрічи у форматі скайп-сесії були порушені теми підготовки та проведення інтерв’ю, журналістської етики, особистої чарівності й уміння скористатися нею на практиці.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕКСАНДР МАРТИНЕНКО
Журналістські стандарти в стані інформаційної війни

20 березня 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас генерального директора ІА «Інтерфакс-Україна» Олександра Мартиненка. Журналіст поділився поглядом на стандарти професійної роботи в сучасній Україні.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕНА ЖИЛІНКОВА
Прибутковий інтелект або як заробляти на своїй інтелектуальній власності

3 березня 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас кандидата юридичних наук Олени Жилінкової. Олена розповіла про сучасні практики використання авторського права в Україні та за її кордоном, дала цінні практичні поради щодо його захисту.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕГ ВЕКЛЕНКО
Екодизайн: візуальна мова екології

24 лютого 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас дизайнера, Президента Міжнародного трієнал еко-плакату «Четвертий блок». Олег познайомив глядачів з дивовижною мінімалістичною мовою постера, показавши ретроспективу своїх графічних робіт, та поділився досвідом створення фотощоденників ліквідації наслідків ядерної катастрофи в Чорнобилі.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АНДРІЙ КУЛІКОВ
Аудіоподкастінг: можливості радіо

20 лютого 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас відомого українського журналіста, ведучого телепрограми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, співзасновника «Громадського радіо». Андрій розповів про особливості використання радіорепортажу в епоху домінування відеоконтенту, дав низку практичних порад для його ведення.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ЛІНДА КІНСТЛЕР
Зустріч з американською журналісткою

17 лютого 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч з Ліндою Кінстлер — журналісткою «Foreign Policy», редактором «POLITICO Europe», у минулому – редактором журналу «New Republic». Лінда розповіла про вплив американських медіа на ситуацію в Україні, поділилася прикладами своїх журналістських робіт і прогнозом впливу ситуації в Україні на геополітичну картину світу.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 
 

ДМИТРО ГРИЦЬКИЙ
Тренди-2015, або що повинен знати справжній рекламщик і піарщик

31 жовтня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас засновника і керівника брендингового агентства «Boomerang» Дмитра грицького. Організатор і бізнес-тренер розповів про сучасні тренди в галузі PR.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АННІ ДОБЕНТОН, ВАЛЕНТИН ОМЕЛЯНЧИК
Міжкультурний полілог

17 жовтня 2014 року відбулася зустріч французької журналістки, експерта-консультанта з питань Центральної та Східної Європи Анні Добентон (Annie Daubenton) і доктора філософських наук, провідного наукового співробітника Інституту філософії НАН України Валентина Омелянчика зі студентами кафедри медіакомунікацій. Зустріч пройшла у форматі міжкультурного полілогу, ключовими питаннями якого стали процеси європеїзації України, пошук українцями національної ідентичності, геополітичні та геокультурні особливості України та ін.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АНДРІЙ КУЛИКОВ
Бліц-лекція

26 вересня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася бліц-лекція відомого журналіста, ведучого програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV Андрія Куликова. Журналіст повідав аудиторії про професійні стандарти сучасної української радіо- і тележурналістики.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АНДРІЙ ЗАГДАНСЬКИЙ
Скайп-сесія з режисером

12 вересня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбулися ексклюзивний допрем’єрний показ та обговорення нового документального фільму-колажу, фільму-есе «Вагріч і чорний квадрат», а також скайп-сесія з автором сценарію і режисером фільму Андрієм Загданським (Нью-Йорк). Картина присвячена харківському митцю Вагрічу Бахчаняну (на фото зліва), автору абсурдистських п’єс і безлічі крилатих афоризмів.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МЕТЬЮ ШААФ
Зустріч з координатором «Freedom House»

29 травня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч з Метью Шаафом, координатором програм неурядової організації «Freedom House». Серед основних тем зустрічі – захист прав людини, проблема свободи ЗМІ та демократизація українського суспільства.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДАРІО ФЕРТІЛІО
Як змінюються італійська журналістика і культура з Інтернет-революцією

25 квітня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася відкрита лекція відомого італійського журналіста та письменника Даріо Фертіліо. Переможець престижної премії «Premio Acqui Storia» поділився своїми прогнозами розвитку мас-медіа в Італії та Європейському Союзі.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ЄВГЕН ФЕДЧЕНКО
Презентація інтернет-проекту «Stopfake»

25 квітня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч з директором Могилянської школи журналістики Євгеном Федченко. Тема зустрічі — презентація нового інтернет-проекту «Stopfake», метою якого є боротьба з пропагандою в українському медіа-просторі.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

СЕРГІЙ КВІТ
Зустріч з Міністром освіти і науки України

11 квітня 2014 року кафедру медіакомунікацій відвідали Міністр освіти і науки України Сергій Квіт і його заступниця Інна Совсун. Під час зустрічи обговорювалася специфіка магістерських та PhD програм у сфері масових комунікацій, перспектив розвитку університетської автономії та стратегій трансформації системи вищої освіти в Україні.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ЗУРАБ АЛАСАНІЯ
Майстер-клас з телевізийного інтерв’ю

10 квітня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій було проведено майстер-клас Генерального директора Національної телекомпанії України Зураба Аласанії, який розповів студентам та гостям кафедри про ефективні техніки інтерв’ювання і поділився своїм поглядом на філософію журналістської професії.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

НАТАЛІЯ НАГОРНА
Бесіда з студентами

8 квітня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас із спеціальним кореспондентом телерадіоканалу «Україна». Темою стала журналістська етика, зокрема під час інтерв’ю в кризових ситуаціях.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

НАТАЛІЯ КРЮКОВСЬКА, ОЛЕКСАНДР ГУК
Творча зустріч з колективом театру

3 квітня 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася творча зустріч з колективом театру музичного динамічного світложивопису Наталією Крюковською та Олександром Гуком. Під час зустрічі, що мала характер неформального живого діалогу, Наталія Крюковська продемонструвала фрагменти театральних вистав різних років, розповіла про феномен кольорового слуху, історію театру і тонкі секрети створення рухомих музичних світлопроекцій.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ІРИНА ДАНИЛОВА
Флуксус: мистецтво, що перемогло в боротьбі за життя

26 лютого 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася лекція відомої Нью-Йоркської художниці Ірини Данилової. Тема — серія революцій у візуальному мистецтві від Ренесансу до Флуксусу. Автор проекту розповіла про історичні передумови виникнення арт-течії Флуксус і поділилася власним досвідом практики.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МАРІЯ МАЛЕВСЬКА
Журналістика кризових ситуацій

24 лютого 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас кореспондента телеканалу СТБ в Харкові Марії Малевської. Марія ділилася власним досвідом подолання стресових станів, секретами репортерської майстерності та навичками інтерв’юера в умовах ризику.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ІГОР ПОМЕРАНЦЕВ
Ars Acustica: Ремесло радіо, або Магія голосу

14 лютого 2014 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас радіодраматурга, письменника та поета Ігора Померанцева. Під час майстер-класу «геній радіо» познайомив учасників зі специфікою трансмедіальних переходів: як передати за допомогою акустичних прийомів запах, колір, смак, ніжність любові, хиткість старіння, страх смерті.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 
 

ДМИТРО ГРИЦЬКИЙ
Брендинг: секрети створення і просування бренду

4 жовтня 2013 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас директора креативного агентства «Бумеранг» Дмитра Грицького. Фахівець розповів, як народжується ідея, які психологічні ефекти та оптичні трюки є умовами виникнення бренду, та як вони сприймаються і просуваються.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

СЕРГІЙ ЖАДАН
Зустріч з письменником

20 вересня 2013 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася творча зустріч з українським поетом і письменником Сергієм Жаданом. Відомий літератор прочитав свої вірші та обговорив із студентами проблеми сучасної літератури.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МИХАЙЛО ЕПШТЕЙН
Альтернативне мислення: мережеві проекти і віртуальні світи

18 вересня 2013 року на кафедрі медіакомунікацій провів круглий стіл професор теорії культури та російської літератури в університетах Еморі (Атланта, США) і Дарема (Великобританія) Михайло Епштейн. Під час заходу Михайло Наумович разом з ректором Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Вілем Бакіровим та завідуючою кафедри Лідією Стародубцевою обговорювали проекти та перспективи можливого академічного співробітництва.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЬГА ГЕРАСИМ’ЮК
Творча зустріч

19 квітня 2013 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася творча зустріч з відомою українською журналісткою Ольгою Герасим’юк, членом Національної Спілки журналістів України, лауреатом загальнонаціональної програми «Людина року-99» і багатьох престижних премій. Ключові питання: «Яким повинен бути справжній журналіст?», «Як достукатись до сердець мільйонів глядачів?», «У чому полягає секрет успішного телепроекту?»

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МАКС БУРЦЕВ
Паранойя, або реклама в нових медіа

22 березня 2013 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас власника і креативного директора рекламного агентства «Arriba!», школи реклами і дизайну «Багаж» Макса Бурцева. Призер міжнародних фестивалів реклами Європи, Росії та України розкрив студентам секрети рекламної кухні, принципи розробки змісту рекламного продукту.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 
 

БОРИС АВЕРІН
Відкріті та закриті простори у фільмах Олександр Сокурова

14 листопада 2012 року в Центрі сучасного мистецтва «Yermilov Centre» відбулася лекція професора Бориса Аверіна, організована Центром медіа-комунікацій і візуальних досліджень ХНУ імені В. Н. Каразіна. Борис Аверін – доктор філологічних наук, професор Санкт-Петербурзького державного університету, літературознавець, автор і ведучий серії програм на радіо і телебаченні. Лекція була присвячена аналізу репрезентацій простору в телепроекті «Інтонація» і фільмі «Фауст» (премія «Золотий лев» Венеціанського кінофестивалю 2011 року) Олександра Сокурова – російського кінорежисера і сценариста, заслуженого діяча мистецтв Російської Федерації, народного артиста Росії.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ЄВГЕН БІЛОШИЦЬКИЙ
Презентация программы TEDx

9 листопада 2012 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася презентація програми TEDx, яку називають «Давосом ідей». Її мета — дати можливість ентузіастам в різних країнах світу організовувати події в дусі всесвітньо відомої конференції.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ІГОР ПІДДУБНИЙ
Воркшоп-тренінг

5 жовтня 2012 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся воркшоп-тренінг «Інтернет-телебачення» Ігоря Піддубного — керівника проекту відеоканалу «Robinzon.TV», займавшого низку керівних посад в журналістській галузі.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДАР’Я ПУШАНКІНА
Візуальні технології в сучасному арт-просторі

18 вересня 2012 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся інтерактивний майстер-клас художника експериментальних мистецтв, президента Міжнародної Федерації візуально-технологічних мистецтв Дар’ї Пушанкіної. Дар’я представила короткий огляд сучасних візуальних арт-практик – від флеш-анімації до відеомаппінга і театральних медіа-інсталяцій, познайомила з низкою своїх творів у сфері пісочної анімації.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

БЕРЛІНСЬКІ КІНЕМАТОГРАФІСТИ
Презентація кінопроекту

7 вересня 2012 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч з берлінськими кінематографістами (Матильда Местер, Тетяна Кононенко, Олена Вогман) і презентація кінопроекту «Фільм як портрет простору: «Завод, який став палацом»». Головним персонажем майбутнього «фільму-есе» постає архітектурний символ конструктивізму, Держпром.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ЄВГЕН МАМУТ, ІРИНА БОРИСОВА
Зустріч з відомими кінематографистами

16 травня 2012 року за запрошенням кафедри медіакомунікацій в «Єрмілов-центрі» відбулася зустріч з кінематографистами і аніматорами Євгеном Мамутом та Іриной Борисовою, засновниками Музею анімації, спецефектів і мистецтва «Animagic» (штат Массачусетс, США). Гості розповідали переважно про історію американського кінематографу й анімації з супроводним відеорядом.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ГАННА ГОНЧАРОВА
3D-mapping: проекційне шоу в сучасних медіа-коммунікаціях

19 квітня 2012 року в колонній залі Північного корпусу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбувся майстер-клас директора компанії «Промо-промінь» Ганни Гончарової. В рамках майстер-класу обговорювалася роль 3D-технологій в сучасних візуальних комунікаціях та були представлені роботи творчої групи 3D-аніматорів студії.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АРТЕМ РАДЄЄВ
Кіно і дзеркало

1 березня 2012 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся кіносемінар «Кіно і дзеркало» в межах презентації унікального кіноаналітичного проекту «Дивитися Дельоза» Артема Радєєва — кандидата філософських наук, докторанта кафедри естетики та філософії культури Санкт-Петербурзького державного університету (Росія). Мета семінару – детальна аналітика філософського кінотексту шляхом «повільного», вдумливого читання текстів, перегляду кінофрагментів і дискусії.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО
Журналістика цифрового майбутнього

3 лютого 2012 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч з Олександром Власенком, викладачем Могилянської школи журналістики Національного університету «Києво-Могилянська академія». Під час зустрічі обговорювалися питання цифрового майбутнього, онлайн-журналістики та нових медіа.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

НАТАЛІЯ ДНІПРЕНКО
Тренінг з технологій театральної комунікації

17 січня 2012 року за запрошенням кафедри медіакомунікацій київська Лабораторія «Нові Медіа» провела тренінг і виставу-імпровізацію в харківському Будинку Актора. У виставі-імпровізації взяли участь студенти та випускники Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого і Комунікативної школи ім. В. Б. Кісіна. Тренінг провела Наталія Костянтинівна Дніпренко, актриса, автор, режисер і керівник багатьох теле- і радіо-проектів в Україні. Цілі тренінгу – познайомити з технологіями театральної комунікації і теорією Позиції, які розробляються в Лабораторії «Нові медіа», дати теоретичне і практичне розуміння основних постулатів, принципів, інструментарію, технології та методу школи.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 
 

МАРІЯ АННА ПОТОЦЬКА
Галереї та музеї Польщі – від 70-х до сьогодні

25 листопада 2011 року за запрошенням кафедри медіакомунікацій Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна відвідала з відкритою лекцією Марія Анна Потоцька – відомий польский критик і теоретик мистецтва. Лекція супроводжувалася яскравою візуальної презентацією творів європейського Contemporary Art – від Флюксусу і Віденського акціонізму до іронічних арт-перформансів сучасних художників Краківської групи.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДМИТРО ОЛЬШАНСКЬКИЙ
«Меланхолія» Ларса фон Трієра: психоаналітичні рефлексії

2 листопада 2011 року за підтримкою кафедри медіакомунікацій в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася відкрита лекція російського психоаналітика, автора численних публікацій, присвячених філософії, літературі, психоаналізу та кінематографу, Дмитра Ольшанського. Лекція проходила в інтерактивному режимі та супроводжувалася показом кінофрагментів.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АНТОНІНА АБАШНІК
Менеджмент у сфері телекомунікацій

6 жовтня 2011 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас директора програм канату ОТБ Антоніни Абашнік. Антоніна Абашнік розповіла про специфіку роботи програмного директора некомерційного телеканалу.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДМИТРО ОВСЯНКІН
Пошук і пе-ревірка інформації в роботі журналіста

22 вересня 2011 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас головного редактора журналу «Аналітик-UA», медіа-експерта телепрограми «Слобожанщина» (студія «КОLES-TV»). Дмитро Овсянкін розповів про принципову різницю між журналістом-ретранслятором чужих ідей і журналістом-креатором, який має чітко окреслену персональну позицію.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

МАКСИМ РОЗЕНФЕЛЬД
Стімпанк

16 вересня 2011 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася відкрита лекція художника, архітектора, дизайнера, доцента Харківської державної академії дизайну і мистецтв Максима Розенфельда. Доповідач розгорнув перед слухачами спектр сучасних репрезентацій стімпанку в кінематографі, анімації, дизайні та моддінгу.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ЛІДІЯ РАНЕРТ ТА DEUTSCHE WELLE
Презентація Міжнародного освітнього Центру розвитку ЗМІ

21 травня 2011 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася презентація Міжнародного освітнього Центру розвитку ЗМІ – німецької телерадіокомпанії DEUTSCHE WELLE. Одним з важливих завдань академії сьогодні є підготовка молодих фахівців для ЗМІ. Програма навчання передбачає практичні та лекційні заняття, присвячені унікальному поєднанню таких спеціальних дисциплін як основи і розвиток окремих індустрій медіа, журналістика, теорія комунікації, економіка і менеджмент ЗМІ.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛІВЕР ГРАУ
Віртуальне мистецтво: майбутнє та історія

24 травня 2011 року за запрошенням кафедри медіакомунікацій відбулася лекція відомого німецького теоретика медіа-мистецтва, професора Олівера Грау. Головні напрями його досліджень – історія дігітального мистецтва, імерсія і віртуальна реальність, феномен телеприсутності, штучне життя.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЕНА ЖИЛІНКОВА
Вища освіта в Англії: можливість адаптації зарубіжного досвіду

17 травня 2011 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся междисциплінарний семінар, на якому з доповіддю виступила доповіддю виступила кандидат юридичних наук, доцент кафедри Олена Жилінкова. На прикладі детального аналізу освітніх моделей університетів Редінга і Оксфорда доповідачка визначила основні освітні стратегії сучасної британської вищої школи та запропонувала шляхи залучення інноваційного досвіду англійських університетів до української вищої школи.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

РИШАРД В. КЛЮЩИНСЬКИЙ
Стратегії інтерактивного мистецтва

28 березня 2011 року за запрошенням кафедри медіакомунікацій Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна з відкритою лекцією відвідав відомий польський дослідник медіа-мистецтва Ришард В. Клющинський. Польський професор є визнаним у світі знавцем і шанувальником культури електронних медіа, арт-куратором багатьох міжнародних фестивалей медіа-арту й автором книг. Серед його ключових стратегій пан Клющинський виокремив і детально описав стратегії інструменту, архіву, системи, гри, лабіринту, ризоми, мережі та спектаклю.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ВІЛФРЕД АГРІКОЛА ДЕ КЕЛЬН
Круглий стіл за участю художника

18 березня 2011 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся круглий стіл за участю Вілфреда Агріколи де Кельна – відомого німецького медіа-художника і куратора проектів у сфері Нових Медіа. Ключові питання зустрічі – як співвідносяться «реальне» і «віртуальне» у медіа-мистецтві; у чому полягає свобода сучасного «віртуального митця» та ін.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ЙООСТ ШИЛДВАХТ
Презентація веб-сайту кроскультурного спрямування

26 лютого 2011 року кафедру медіакомунікацій відвідав голландський фахівець з веб-комунікацій, власник компанії «Total Internet Group» Йоост Шилдвахт, який презентував присутнім новий проект веб-сайту кроскультурного спрямування «Holland Ukraine». Ключова ідея проекту Йооста Шилдвахта полягає у створенні інформаційно-комунікативного поля взаємодії між голландськими та українськими веб-користувачами, що сприятиме налагодженню міжкультурних зв’язків і контактів між Голландією та Україною.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ДМИТРО ОЛЬШАНСЬКИЙ
Психоаналітична інтерпретація Ларса фон Трієра

18 січня 2011 року на кафедрі медіакомунікацій виступив відомий російський психоаналітик Дмитро Ольшанський з доповіддю, присвяченою психоаналітичній інтерпретації творчості датського кінорежисера Ларса фон Трієра. На думку дослідника, радикальні візуальні образи Трієра долають незручності культурних умовностей і, випадаючи за межі логіки Символічного, актуалізуються як одна з масок Реального.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 
 

ДЖЕФРІ ТА ДЖЕСІКА БЮТТНЕР
Творчий вечір

4 грудня 2010 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся творчий вечір музичних стипендіатів програми імені Фулбрайта, Джефрі та Джесіки Бюттнер. Гості розповіли про специфіку формування музичної традиції в Сполучених Штатах Америки, яка в процесі самовизначення увібрала в себе складові різних музичних культур.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

ОЛЬГА ЛІТІНСЬКА
Феномен аніме

13 травня 2010 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася лекція філософа, фотографа, знавця японського мистецтва Ольги Літінської. Ключові питання: коротка історія і наративна структура аніме, візуальні константи і візуальний код аніме, перцепція аніме, аніме як індустрія, феномен «отаку» та ін.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 

АДАМ МІЛЕВСЬКІ
Фільм-мейкерство у Центральній Європі

26 березня 2010 року на кафедрі медіакомунікацій провів майстер-клас відомий польский кінокритик Адам Мілєвські. Гість кафедри розповів про унікальний молодіжний кінопроект «Польща – Росія: новий погляд».

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

 
 
 

ТОРСТЕН КРУГ
Вечір відеопоезії

16 вересня 2009 року викладачі та студенти кафедри медіакомунікацій провели в книгарні «Є» медіа-арт акцію «Вечір відеопоезії» за участю німецького медіа-художника Торстена Круга, який поділився досвідом викладання Нових Медіа у Кельнському університеті. Акція розпочалася виступом музичного гурту «The Earth Sign», після чого відбулися відео-презентація new-media проекту Марії Козиренко «Відео-поезія», презентація фото- та дизайн-проекту магістрантів кафедри медіакомунікацій Влада Широбокова, Генека Томашка та Аркадії Юрченко.

Детальніше дивіться тут.

 
 


 
 

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x
Senso Coffee — інтернет-магазин свіжосмаженої кави з доставкою по Україні.