• Українська
  • Русский
  • English
Slider

Майстер-класи

У межах магістерської програми «Медіакомунікації» майстер-класи, тренінги, воркшопи і практикуми проводять відомі медіаексперти і медіафахівці: журналісти, медіакритики, редактори, блогери, автори теле- і радіопрограм, IT-фахівці, дизайнери, копірайтери, логомейкери, режисери, продюсери, фотографи, фільммейкери, медіахудожники, спеціалісти з реклами, брендингу і PR. З магістрантами працюють «патріархи» міських медіа, фахівці з інших міст і країн: Австрії, Великої Британії, Німеччини, США, Польщі, Франції, Чехії та ін. Також ми практикуємо круглі столи, прес-конференції, скайп-сесії та онлайн-дискусії.

Майстер-класи за 2017 рік
Майстер-класи за 2016 рік
Майстер-класи за 2015 рік

 

РОМАН МІНІН
Тенденції сучасного українського мистецтва

22 березня 2017 року в Центрі медіакомунікацій і візуальних досліджень в рамках курсу «Сучасне візуальне мистецтво» (керівник курсу – Тетяна Тумасян) відбулася зустріч із сучасним українським художником Романом Мініним (1981 р. н.). Роман Мінін – учасник персональних та групових виставок в Україні та за кордоном (США, Німеччина, Австрія, Польща та ін.), організатор Фестивалю стріт-арту в Харкові. Під час зустрічі Роман розповів про перспективи залучення творчої молоді до мистецької діяльності та про свій майбутній проект «TRANSFORMATKA».

Детальніше дивіться тут

 


ГАЛИНА СКЛЯРЕВСЬКА
І знов – про свободу слова

17 березня 2017 року кафедру медіакомунікацій відвідала київська журналістка, заступниця шеф-редактора видання «Детектор медіа» Галина Скляревська. На майстер-класі мова шла про сучасні українські медіа, пов’язані з професією журналіста ризики, прозорість суспільства, цензуру та свободу слова.

Детальніше дивіться тут

 


КОСТЯНТИН ФЕНДРІКОВ
Media Management Team

3 березня 2017 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас журналіста Костянтина Фендрікова з управління медійною командою. Костянтин Фендріков – член Національної спілки журналістів України, засновник суспільного руху «Життя за правилами». Ведучий майстер-класу поділився своїм досвідом щодо організації праці в медіаколективі.

Детальніше дивіться тут

 


 

ОЛЕКСАНДР АЛТУНЯН
Сучасний інформаційний простір

25 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас доцента факультета журналістики Міжнародного університету в Москві Олександра Алтуняна, спеціаліста в сфері аналіза діскурсу. Експерт презентував власну концепцію збою системи сучасного інформаційного простору на прикладі дискусійних моментів виборів у США.

Детальніше дивіться тут

 


ДМИТРО ВОВК
Свобода релігії versus свобода самовираження і преси

18 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас, проведений Дмитром Вовком – кандидатом юридичних наук, доцентом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експертом проектів Ради Європи, ОБСЄ та Freedom House. Тема майстер-класу — тонка межа між свободою слова та єрессю. Дмитро Вовк навів приклади скандалів, коли були ображені почуття віруючих (рок-опера «Ісус Христос – суперзірка», карикатури «Шарлі Ебдо»), та розповів про можливі протидії тиску з боку релігійних організацій.

Детальніше дивіться тут

 


ІГОР ПОМЕРАНЦЕВ
Поезія і радіо

18 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулась творча зустріч із поетом, письменником, есеїстом, публіцистом і радіодраматургом Ігорем Померанцевим (Лондон/Мюнхен/Прага). Ключовими темами стали феномен громадського радіо, демократичні ціності та поетичний голос в радійному мистецтві. На завершення зустрічі було продемонстровано фрагменти із сумісного фільму Ігоря Померанцева та Лідії Стародубцевої «Час вийшов», присвяченого магії радіо, поезії, і «пам’яті голосів».

Детальніше дивіться тут.

 


АЛІСА КОВАЛЕНКО, ЛЮБОВ ДУРАКОВА
Зустріч з режисерами документального кіно

4 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулась зустріч з режисерами документального фільму «Аліса в Країні війни» Алісою Коваленко та Любов’ю Дураковою. Обидві режисерки вивчалися у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, та здобули в 2015 році стипендію Gaude Polonia на навчання в Школі Анджея Вайди у Варшаві. На зустрічі вони розповіли про ідею фільма та свою роботу над проектом.

Детальніше дивіться тут.

 


ЄВГЕН САДКО
Шрифт в комунікації: функціональні, естетичні і правові аспекти

4 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас дизайнера та засновника шрифтового веб-сервіса «Rentafont» Євгена Садка. Він розповів магістрантам, що таке шрифти, як правильно застосовувати їх, як здійснюється авторське право в цій сфері та презентував свій сервіс, де кожен бажаючий може обрати доречний для своіх завдань шрифт.

Детальніше дивіться тут.

 


МИХАЙЛО ОЗЕРОВ
Як створити музичний відеокліп?

1 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас від Михайла Озерова – режисера відеокліпів таких виконавців як Сергій Бабкін, Олександр Кутіков, гурта «Тонкая красная нить» та ін. Кліпмейкер продемонстрував присутнім власні роботи та розповів про складнощі, з якими стикається режисер на шляху від задуму до його втілення.

Детальніше дивіться тут.

  


АДРІАН КАРМАЗІН
Українська служба «Голосу Америки»

1 листопада 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч з Адріаном Кармазіним, який 27 років очолював Українську службу «Голосу Америки». Журналіст обсудив зі студентами актуальні суспільні й політичні теми, зокрема президентьскі вибори в США та українсько-американські відносини.

Детальніше дивіться тут.

 


ДМИТРО ТЕРНОВИЙ
Про скажені цілі, шляхи їх досягнення, та чому це важливо

28 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч із співзасновником Театру на Жуках, актером та драматургом Дмитром Терновим, екс-журналістом. Ведучий поділився своїм досвідом переходу із сфери журналістики в театральне середовище, розвопів про те, як він подолав пов’язані з цим труднощі, та про спектаклі театру (реалізовані й ті, що плануються).

Детальніше дивіться тут.

 


КШИШТОФ КОПЧИНСЬКИЙ
Продюсування документального фільму

13 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас польського кінорежисера та продюсера Кшиштофа Копчинського, члена кількох кіноасоціацій (в тому числі міжнародних), лауреата 17 нагород, засновника компанії «Eureka Media Production Company», що виступила продюсером вже понад 40 картин. Режисер розповів студентам про тонкощі створення та продюсування документальних фільмів, зокрема про вибір аудіторії та шляхи донесення власних ідей до глядача.

Детальніше дивіться тут.

 


ТАРАС ДЕМКО, АРТЕМ ГАЛИЦЬКИЙ
Дерріда і Сковорода: Мандрівне радіо

11 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч із ведучим програми «Територія класики» на українському радіо «Сковорода» Тарасом Демко, де він знайомить слухачів з класичною музикою. Радіо «Сковорода» є уникальним медіастартапом в Україні, яке без власної студії збирає більш ніж 14 000 прослуховувань за тиждень. До майстер-класу приєднався також редактор радіо Артем Галицький в форматі онлайн-конференції і розповів про філософську концепцію мандрівного радіо.

Детальніше дивіться тут.

 


СВІТЛАНА ДАХІНА
Мистецтво анімації: Ворк-шоп

7 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся воркшоп з анімації. Лектор – Світлана Дахіна, режисер, засновник студії та Школи Мультиплікації «Toon Fox», викладач напрямку «Анімація». Світлана розповіла присутнім про використовування цього виду кіномистецтва в сучасності, його важливість, необхідне програмне забезпечення, а також надала можливість спробувати себе в створенні примітивної анімації.

Детальніше дивіться тут.

 


МАРИНА ДРОЗД, КАТЕРИНА ЄГОРЕНКОВА
Керівництво ньюзрумом

4 жовтня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій в рамках курсу «Телевізийні новини» відбулися майстер-клас екс-шеф-редактора Медіагрупи «Об’єктив» Марини Дрозд і диктора, ведучої «Об’єктив-новин» Катерини Єгоренкової. Студенти мали можливість дізнатися, як зверстати випуск новин, щоб не втратити рейтинг, як координувати працю з іншими колегами та як працювати наживо.

Детальніше дивіться тут.

 


АНДРІЙ УТЕВСЬКИЙ
Як побачити Антарктику

30 вересня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас кандидата біологічних наук, доцента кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Андрія Утевського, члена Товариства професійних інструкторів підводного плавання України. Лектор розповів про свій досвід фотографування природи Антарктики та підводного світу, загрози для життя, з якими стикаються полярники, та продемонстрував власні фотоработи й спеціальну техніку.

Детальніше дивіться тут.

 


КАТЕРИНА ЯРЕСЬКО
Розвиток громадянської журналістики в Україні як фактор суспільно-державних переутворень

9 вересня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас Катерини Яресько, присвячений проблемі розвитку громадянської журналістики в Україні. Ведуча – завідувач кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця, а також волонтер та блогер. Для магістрантів кафедри було презентовано Інтернет-проект «InformNapalm» – ресурс для журналістських розслідувань на тему військового конфлікту на Донбасі.

Детальніше дивіться тут.

 


ДАША ШУЛЯК І ОЛЯ КОСТЮЧЕНКО
Інтернет-видання з нуля: створення і просування

29 квітня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся майстер-клас творчої групи молодіжної інтернет-газети URBO. Шеф-редактор Даша Шуляк і редактор Оля Костюченко виступили з докладом про те, як можна створити видання, майже не маючи ресурсів, але маючи бажання та ентузіазм, і як потім його просувати в інтернет-мережі.

Детальніше дивіться тут.

 


МАРІЯ МАЛЕВСЬКА, ОЛЕКСАНДР БРИНЗА
Польовий корпункт: Специфіка роботи поза офісом. Відрядження. Зона АТО. Прямі включення

26 квітня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас «Польовий корпункт: специфіка роботи поза офісом. Відрядження. Зона АТО. Прямі включення». Ведучі майстер-класу – власні кореспонденти телеканалу СТБ в Харкові: журналіст Марія Малевська і оператор Олександр Бринза.

Детальніше дивіться тут.

 


ГАМЛЕТ ЗИНЬКІВСЬКИЙ
Відкрита зустріч із художником

13 квітня 2016 року в галереї сучасного мистецтва «VOVATANYA» відбулась відкрита зустріч із митцем, автором проекту «Ни о Чем» Гамлетом Зиньківським. Художник провів бесіду із магістрантами кафедри медіакомунікацій про свій новий арт-проект.

Детальніше дивіться тут.

 


ШЕРОН РОУС РІЧЧІАДІ-ФОЛВЕЛЛ, ФРЕНК ФОЛВЕЛЛ
Обмін досвідом з американськими колегами-журналістами

1 квітня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбулась зустріч з американськими журналістами: стипендіатом Програми академічних обмінів імені Фулбрайта, фахівцем в галузі журналістики, професором факультету журналістики Університету Індіани-Пердью Індіанаполіс (м. Індіанаполіс, США) Шерон Роус Річчіаді-Фолвелл та фотожурналістом Френком Фолвеллом.

Детальніше дивіться тут.

 


БОГДАН ЛОГВИНЕНКО
Комунікації в туризмі та івентах

25 березня 2016 року на кафедрі медіакомунікацій відбувся відкритий майстер-клас журналіста, письменника, телеведучого, літературного критика та культурного менеджера Богдана Логвиненка за темою «Комунікації в туризмі та івентах».

Детальніше дивіться тут.

 


ОЛЕГ ХОМЕНОК
Комунікації в туризмі та івентах

15 березня 2016 року в приміщенні Почесного консульства ФРН український журналіст і медіатренера Олег Хоменок провів майстер-клас на тему: «Журналістське розслідування».

Детальніше дивіться тут.

 


 

ВОЛОДИМИР КУЛІБАБА
Технології відеомапінгу

10 грудня 2015 року гостем кафедри медіакомунікацій став відеохудожник-монументаліст Володимир Кулібаба, який провів майстер-клас на тему «Технології відеомапінгу».

Детальніше дивіться тут.

 


ОЛЕНА ЗІНЕНКО
Інструменти креативних стратегій в івенті

8 грудня 2015 року гостем кафедри медіакомунікацій стала режисер, креативний директор ТО «Дwа Тоwаррища», куратор соціального проекту «Детская площАРТка» Олена Зіненко, яка провела майстер-клас на тему «Інструменти креативних стратегій в івенті».

Детальніше дивіться тут.

 


ПИСЬМЕННИКИ АЙОВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Творча зустріч

2 грудня 2015 року на кафедрі медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулася зустріч з письменницькою делегацією проекту читання і лекцій Міжнародної письменницької програми Айовського університету.

Детальніше дивіться тут.

 


ІГОР ПОМЕРАНЦЕВ
Радіо: технологія або мистецтво?

1 грудня 2015 року гостем кафедри медіакомунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна став поет, письменник, радіодраматург Ігор Померанцев (Радіо Свобода, Прага), який провів для студентів майстер-клас на тему «Радіо: технологія чи мистецтво?».

Детальніше дивіться тут.

 


ІРЖИ СТЕЙСКАЛ
Зустріч з кінорежисером

18 листопада 2015 року на кафедрі медіакомунікацій відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри із чеським режисером Іржи Стейскалом. Режисер розповів про свій документальний фільм «Яма», знятий в Києві і присвячений життю незвичайної української родини.

Детальніше дивіться тут.

 


ОЛЕКСАНДР АЛТУНЯН
Медіадискурс: Прийоми і смисли

15 жовтня 2015 року з відкритою лекцією «Медіадискурс: прийоми і смисли» у Центрі медіа-комунікацій та візуальних досліджень ХНУ імені В. Н. Каразіна виступив Олександр Алтунян – кандидат філологічних наук, доцент факультету журналістики Міжнародного університету в Москві, фахівець у сфері аналізу дискурсу та історії журналістики як суспільно-політичного інституту, автор численних публікацій, серед яких – «Аналіз політичного тексту» (2006, 2012, 2014), двотомна «Хрестоматія історії російської журналістики (1703-1855)» та ін.

Детальніше дивіться тут.

 


ОЛЕКСІЙ ШАЛАЙСЬКИЙ
Зустріч з головним редактором порталу «Наші гроші»

29 вересня 2015 року відбулася зустріч головного редактора порталу «Наші гроші» Олексія Шалайського зі студентами кафедри медіа-комунікацій. Зустріч була присвячена підготовці та проведенню журналістських розслідувань.

Детальніше дивіться тут.

 


apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x