• Українська
Зустріч з експерткою з питання травми Босількою Шедліх

Зустріч з експерткою з питання травми Босількою Шедліх

14.11.2018

14 листопада 2018 відбулася зустріч з експерткою з питання травми та подолання її наслідків Босількою Шедліх (Bosiljka Schedlich).

Босілька Шедліх (Bosiljka Schedlich) – засновник та виконавчий директор громадської організації südost Europa Kultur e.V. з офісом в Берліні. Вона розповіла про своє дитинство та становлення її активної громадянської позиції. Босілька – видатна та визнана експертка з роботи з подолання наслідків військової травми, з біженцями, з жертвами і винуватцями. Отримала нагороду Моса Мендельсона, була відзначена орденом «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» та разом з фондом «1000 жінок за мир» була номінована на Нобелівську премію миру.

Вона наголосила, як важлива культура та мистецтво для єднання людей та адаптації біженців. Завдяки мистецтву можливо прожити, переосмислити та не замовчувати травму. Один з останніх її проектів незвичайна виставка «1000 хусток проти забуття». У 2017 році вона відбулася у Музеї європейських культур Берліна. Її головним експонатом були стіни, довжиною 47 м, покриті зшитими хустками, на яких жінки з Центру südost Europa Kulture.V роками вишивали імена, дати народження і смерті загиблих родичів, а іноді і дорогі їм символи і малюнки. Цей багаторічний проект був присвячений темі примирення, через спогади, через подолання травми війни і болю втрат.

Сьогодні пані Шедліх продовжує розвивати теми біженців, травми, прав людини та рівності, реалізовуючи найрізноманітніші проекти.

Більше фото на офіційній сторінці кафедри у фейсбуці.

Кафедра медіакомунікацій

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x