• Українська
Головне – це ІДЕЯ: майстер-клас Олени Волянської

Головне – це ІДЕЯ: майстер-клас Олени Волянської

30.03.2018

30 березня 2018 року в Каразінському університеті майстер-клас з ораторського мистецтва на кафедрі медіакомунікацій провела Олена Волянська, доцент кафедри соціології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і доцент кафедри прикладної соціології та соціальних коммунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Ключові питання майстер-класу: чому вісімнадцятихвилинний виступ краще за годинний; як викликати сміх, не розповідаючи анекдотів; чи «заразливий» ентузіазм; чи можуть історії «синхронізувати» вашу свідомість і свідомість слухачів.

Головне завдання майстер-класу – спроба надихнутися і змусити мозок працювати. Олена розповіла студентам і гостям кафедри про практики і прийоми публічного виступу.

Що таке оратарське мистецтво? В стародавній Греції воно було мистецтвом переконувати, доводити свою точку зору. Сучасна риторика стверджує, що не треба переконувати нікого, треба вміти привертати до себе увагу. Тобто, перше правило оратора – переключити усю увагу слухаючих на себе. Що важливо для ораторського мистецтва? Головне, що потрібно зробити оратору, – донести до слухача ідею. Як почати дискусію? У гарного оратора є таємні інструменти, завдяки яким він може ініціювати та підтримувати дискусію в аудиторії,так звані «штовхальні камені». Основні з них – питання, історія, особистий досвід, статистичні дані, візуалізація та ін. За допомогою питання виникає спір, розпочинається дискусія. Через історію оратор може зацікавити усіх присутніх. А через власний досвід – заручитися підтримкою, викликати довіру та трішки прибрати стіну між собою і слухачами. Чи кожен актор – оратор, чи кожен оратор – актор? За словами Олени Володимирівни, «треба відокремлювати поняття актора і оратора. Оратор може передати свою ідею і не володіючи мистецтвом красномовства, і без емоцій, і без акторської патетики». Оратор може подати свою ідею дуже спокійно, неемоційно, але влучно. На відміну від актора, оратор не виконує чиюсь роль, а намагається донести свою ідею. Одними з головних рис оратора мають бути гнучкий розум і швидка реакція.

Дякуємо Олені Волянській за фантастичний майстер-клас!

Нагадуємо, що майстер-класи в рамках дисципліни «Магістерський медіаколоквіум» від кафедри медіакомунікацій відкриті для всіх бажаючих. Наступна зустріч з новим чудовим спікером відбудеться 6 квітня. Детальніше читай тут.

Юлія Зима і кафедра медіакомунікацій

Фотографії з заходу можна подивитися тут.

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x