• Українська
  • English
АУДІОПОДКАСТИНГ: ПОСЛУХАТИ, НЕ МОЖНА ЗАБУТИ

АУДІОПОДКАСТИНГ: ПОСЛУХАТИ, НЕ МОЖНА ЗАБУТИ

11.01.2021

Напередодні Різдва, 6 січня 2021 року, на катедрі медіакомунікацій Каразінського університету відбулася надзвичайно цікава подвійна подія: зум-презентація серії студентських аудіоподкастів і відкриття YouTube-каналу «Ars Acustica».

Однак про все за порядком. Практика проведення іспитів і заліків із курсів магістерської програми «Аудіовізуальні медіа та цифрова журналістика» у форматі відкритої презентації є вже перевіреним способом не тільки контролю знань студентів, але й ініціації наукового діалогу в середовищі професіоналів.

Не виключенням є і практичний курс «Аудіоподкастинг», що складається з двох частин: Анатолій Подорожко працює над технікою мовлення, Олена Григор’єва – над створенням подкасту. Результатом курсу є медіапродукт – розроблений студентом аудіоподкаст: від задуму до реалізації.

Щоб створити професійне середовище та отримати цікаве обговорення, на презентацію студентських аудіоподкастів були запрошені почесні гості (яких ми сміливо могли б назвати модним словом «стейґолдери», бо кожен із них для студентів є потенційним роботодавцем).

До зум-сесії приєдналася відома в Україні подкастерка, авторка культового подкасту «Акустика тіней» Іванна Шкромида. Саме з подкасту Іванни для багатьох студентів і почалося захоплення цим видом медіадіяльності. Запрошення від керівників курсу на презентацію студентських подкастів прийняли редактор і ведучий радіо «Голос» Дмитро Шевченко та редактор і ведучий програм Харківської філії Суспільного мовлення «UA: Українське Радіо – Харків» Роман Кривко.

Презентація перетворилася на справжню професійну дискусію з обговоренням широкого кола питань: від вибору теми подкасту до технічних моментів запису, музичного оформлення, використання інтершумів і специфіки джинґлу.

Гості з цікавістю відгукнулися на такі роботи студентів:

«Друг Феміністки» – аудіоподкаст Анастасії Локай про історичні постаті чоловіків, які зробили свій внесок у подолання ґендерної нерівності. Студентка записала роботу у співавторстві з Богданом Савчуком – починаючим подкастером, який живе та працює в Ірландії.

«Вразливість» – аудіоподкаст Ірини Ларікової про історії людей з особливими потребами. Через власний досвід авторка розказує, що таке вразливість, та підіймає тему інклюзії.

«IT мистецтво» – аудіоподкаст Ксенії Деменкової з залученням спеціалістів ІТ, відверта розмова про особливості такої затребуваної та популярної сфери діяльності.

Усього маємо 19 подкастів – кожен студент самостійно розробив і записав свій власний аудіотвір, не порушуючи авторське право на музичний та текстовий матеріал роботи.

Завідувачка катедри – журналістка Радіо Свобода, професорка Лідія Стародубцева – поділилася новиною: результати роботи студентів із курсу «Аудіоподкастинг» тепер можна послухати в Інтернеті, а плейлист «Ars Acustica» віднині буде постійно поповнюваною медіаплатформою для студентських аудіоподкастів на офіційному YouTube-каналі «Media Topos» катедри медіакомунікацій.

«Ars Acustica» доступна за посиланням

Приємного прослуховування!

P.S. Подія якось (не)випадково сталася міжнародною: до запису аудіоподкасту «Друг Феміністки» долучився Богдан Савчук з Ірландії, а до створення YouTube каналу – Катя Карпенко з Чехії.

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x
Senso Coffee — інтернет-магазин свіжосмаженої кави з доставкою по Україні.