• Українська
  • English

<p style=”text-align: justify;”>Напередодні Різдва, 6 січня 2021 року, на катедрі медіакомунікацій Каразінського університету відбулася надзвичайно цікава подвійна подія: зум-презентація серії студентських аудіоподкастів і відкриття YouTube-каналу «Ars Acustica».

<p style=”text-align: justify;”>Однак про все за порядком. Практика проведення іспитів і заліків із курсів магістерської програми «Аудіовізуальні медіа та цифрова журналістика» у форматі відкритої презентації є вже перевіреним способом не тільки контролю знань студентів, але й ініціації наукового діалогу в середовищі професіоналів.

<p style=”text-align: justify;”>Не виключенням є і практичний курс «Аудіоподкастинг», що складається з двох частин: Анатолій Подорожко працює над технікою мовлення, Олена Григор’єва – над створенням подкасту. Результатом курсу є медіапродукт – розроблений студентом аудіоподкаст: від задуму до реалізації.

<p style=”text-align: justify;”>Щоб створити професійне середовище та отримати цікаве обговорення, на презентацію студентських аудіоподкастів були запрошені почесні гості (яких ми сміливо могли б назвати модним словом «стейґолдери», бо кожен із них для студентів є потенційним роботодавцем).

<p style=”text-align: justify;”>До зум-сесії приєдналася відома в Україні подкастерка, авторка культового подкасту «Акустика тіней» Іванна Шкромида. Саме з подкасту Іванни для багатьох студентів і почалося захоплення цим видом медіадіяльності. Запрошення від керівників курсу на презентацію студентських подкастів прийняли редактор і ведучий радіо «Голос» Дмитро Шевченко та редактор і ведучий програм Харківської філії Суспільного мовлення «UA: Українське Радіо – Харків» Роман Кривко.

<p style=”text-align: justify;”>Презентація перетворилася на справжню професійну дискусію з обговоренням широкого кола питань: від вибору теми подкасту до технічних моментів запису, музичного оформлення, використання інтершумів і специфіки джинґлу.

<p style=”text-align: justify;”>Гості з цікавістю відгукнулися на такі роботи студентів:

<p style=”text-align: justify;”>«Друг Феміністки» – аудіоподкаст Анастасії Локай про історичні постаті чоловіків, які зробили свій внесок у подолання ґендерної нерівності. Студентка записала роботу у співавторстві з Богданом Савчуком – починаючим подкастером, який живе та працює в Ірландії.

<p style=”text-align: justify;”>«Вразливість» – аудіоподкаст Ірини Ларікової про історії людей з особливими потребами. Через власний досвід авторка розказує, що таке вразливість, та підіймає тему інклюзії.

<p style=”text-align: justify;”>«IT мистецтво» – аудіоподкаст Ксенії Деменкової з залученням спеціалістів ІТ, відверта розмова про особливості такої затребуваної та популярної сфери діяльності.

<p style=”text-align: justify;”>Усього маємо 19 подкастів – кожен студент самостійно розробив і записав свій власний аудіотвір, не порушуючи авторське право на музичний та текстовий матеріал роботи.

<p style=”text-align: justify;”>Завідувачка катедри – журналістка Радіо Свобода, професорка Лідія Стародубцева – поділилася новиною: результати роботи студентів із курсу «Аудіоподкастинг» тепер можна послухати в Інтернеті, а плейлист «Ars Acustica» віднині буде постійно поповнюваною медіаплатформою для студентських аудіоподкастів на офіційному YouTube-каналі «Media Topos» катедри медіакомунікацій.

<p style=”text-align: justify;”>«Ars Acustica» доступна за посиланням: https://www.youtube.com/playlist…

<p style=”text-align: justify;”>Приємного прослуховування!

<p style=”text-align: justify;”>P.S. Подія якось (не)випадково сталася міжнародною: до запису аудіоподкасту «Друг Феміністки» долучився Богдан Савчук з Ірландії, а до створення YouTube каналу – Катя Карпенко з Чехії.

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.

x
Блог о Кофе Магазин KOFE.ME